Víte, jak snadno synchronizovat váš smartphone s Windows 10?

 
Další 1 fotografie v galerii
Multi-uživatelskost bude mít nyní dobrou platformu / Pixabay
Jedním z důvodů, proč vznikla aktualizace Fall Creators Update je i "bezešvé" integrování PC a chytrého mobilu.

Připojením vašeho smartphonu k počítači se hladce dostanete z webového prohlížení na smartu na PC s Windows 10, ale je tu funkční i tzv. Cloud Clipboard, jenž umí kopírovat mezi zařízeními.

Jelikož je Windows 10 dnes považován za moderní službu spíše nežli za sadu softwaru, více a více podobných multi-křížových univerzálních funkcí bude přidáváno doslova za chodu. Nyní se podíváme na „Continue On PC“.

A jak funguje? Prosté – řekněme, že právě prohlížíte weby na svém smartu, v libovolném prohlížeči a na platformách iOS nebo Android a OS odešle tuto aktuální stránku do vašeho Windows 10 PC, kde ji automaticky otevře.

„Continue On PC“ je zatím jen malá ochutnávka toho, čím se má zkušenost na všech vašich smart multizařízeních co nevidět stát.

1. Otevřete Nastavení

Zavítejte ve svém Windows 10 Fall Creators Update do sekce nastavení a povšimněte si nové položky Phone. Klepněte na ni.

2. Nastavení telefonu

Jak vidíte, půjde více věcí, než jen browsení webu, takže vám ze smartu do PC „přeskočí“ klidně i e-maily a jde užívat další aplikace. Přidejte další smart volbou „Add Phone“ (musíte být přihlášeni i na účet MS).

3. Připojte svůj smart

Přidání smartu je snadné, jen vyplňte své číslo (nikam se neukládá patrně) – přijde vám SMS.

4. SMS zpráva

Ve zprávě uvidíte odkaz na aplikaci, spustit a pak najít nastavení „Continue on PC“ v menu a nastavit do zeleného aktivního stavu.

5. Zapište se k Microsoftu

Po prvním pokusu o sdílení typu „Continue on PC“ se musíte i na smartu přihlásit stejným účtem jako na PC, ale to jen jedinkrát, díkybohu.

6. A odešlete…

Nyní již můžete odeslat aktuální webovou stránku (nebo aplikaci) do propojeného PC. Lze věc hned otevřít nebo odeslat notifikaci do Centra akcí. S „Continue on PC“ toho ale ještě nefunguje mnoho: Photos z iOS nejde, browsery ale jedou všechny a třeba i Flickr či Soundcloud jsou též OK.

7. Vychutnejte si dálkové ovládání PC skrze smart

V prvním návalu radosti nad novou hračkou člověk úplně zapomene, jak moc užitečná funkce to pro mnoho lidí asi bude...

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama