Jak je možné, že mají kuřáci marihuany až o 20 % více sexu?

 
Další 1 fotografie v galerii
Marihuana je léčivá látka, která je ovšem psychotropní / Pixabay
Vypadá to, že se studiemi na toto téma je to jako s těmi na téma „Jsou mobily škodlivé pro mozek?“. Jedna zaručeně vyvrátí druhou a třetí zase první, a tak dále – až donedávna se u marihuany mělo za to, že sexuální výkony snižuje. Po mnoho let zkrátka vědci spojovali marihuanu se sexuální dysfunkcí.

Poslední průzkum Stanford University School of Medicine ovšem zjistil, že kuřáci marihuany mívají až o 20 % více sexu. A vypadá to, že je zde i kauzální spojení. Výzkum byl publikován v magazínu Journal of Sexual Medicine a je založen na analýze dat více jak 50 tisíc Američanů starých 25 až 45 let. A zaměřuje se tedy jen na sex a marihuanu v rámci USA.

Rapidní legalizace marihuany celé věci jen nahrává - již ji tam využívá 20 milionů lidí a toto číslo se stále zvyšuje, jelikož už dobrých 29 států ze všech ji má za legální rostlinu. Vědci se ji proto rozhodli pořádně proklepnout a zjistit, jak to s ní opravdu je.

Některé předchozí studie tvrdily, že marihuana negativně ovlivňuje mužské spermie a vede k erektivní dysfunkci, jiné zase, že aktivuje více sexuální centra. A nyní se evidentně dostáváme ke kamenu úrazu celé studie: všichni účastníci měli říct, kolikrát v onen měsíc měli sex a jak moc často si k tomu vzali marihuanu, ovšem za řadu předcházejících let.

Odpůrci studie proto tvrdí, že tuto věc si absolutně není možné zapamatovat (měl jsem sex 14.7. 2014 a taky 28.8. 2004 a ...), pakliže si nepíšete deník. A za další, když se zeptáte prvního alkoholika, jestli mu alkohol zvyšuje výkony, řekne jistě ano. Je tu prostě psychologické spojení "Všichni říkají, že to působí na sexuální kvalitu a mozek, takže musí!"

Data jsou z let 2002-2014 a to u věkové skupiny 25-45 let. Celkem bylo dotázáno 28 176 žen v průměrném věku 29,9 a 22 943 mužů v průměrném věku 29,5. Suma sumárum, ne-uživatelky mají sex cca 6x měsíčně a uživatelky 7,1x měsíčně. Ne-uživatelé zase 5,6x měsíčně a uživatelé 6,9x měsíčně. Trend je to tedy zdánlivě jasný, ale otázkou opět je, nakolik je to celé směšná fabulace závislých (něco jako oblíbený argument že „jde o přírodní produkt“, jako by ty snad nemohly být jedy = viz houby), nakolik fakt a nakolik jen psychická berlička.

Řekněte upřímně, dokážete si představit nějakou seriózní studii, co staví na desítkách let čestného slova "polo-narkomanů" a ne na skutečných a reálných datech, která jsou podle všeho možná dost jiná?

Mohlo by vás zajímat

Reklama