Fenomén chemtrails: Vypouští letadla do atmosféry jedovaté látky regulující lidskou populaci?

 
Další 2 fotografie v galerii
Padají z letadel chemikálie, viry, bakterie a plísně? / Pixabay
Máte neodbytný pocit, že za tzv. „fenoménem chemtrails“ něco bude? Tak to nejste sami, celkem 10 % Američanů je o tom skálopevně přesvědčeno. Dalších 20 - 30 % se domnívá, že na tom něco pravdy bude.

A o co vlastně jde? Připomínáme, že v rámci této konspirační teorie se tvrdí, že aerolinky využívají jednotlivá letadla k rozprašovaní jedovatých látek do atmosféry, jejichž vliv je jednoznačně negativního rázu. Agentura US Environmental Protection Agency ovšem tvrdí, že je vše v pořádku a žádná konspirace tu není.

V rámci výzkumu bylo online dotázáno 36 tisíc lidí a 10 % je za „100% pravdivost teorie“, 20-30 % za „něco na tom bude“ - jak se ukazuje, tento názor nijak nesouvisí s tím, v jaké straně člověk je a jaké má politické myšlení. 

I když si většina moderních, v Boha nevěřících, nešílených, lidí bude v této věci ťukat na čelo, konspirátoři zase až tak daleko mimo nejsou: jde o to, že součástí některého moderního leteckého benzínu (a dáme krk za to, že nejspíše vojenského) je stále olovo a jeho sloučeniny (aby měl dostatečný výkon a lepší parametry). I když je ho tam jen trochu, když vám za rok nad zahradou přeletí 10-100 tisíc takových letadel, nastřádá se to. 

Ovšem běžný letecký petrolej je v pořádku a na úrovni lehké motorové nafty (nafta je biologické podstaty a cele se po čase v zemi rozpadá díky působení mikroorganismů, atd.). Letecký benzín ale již ne: „Pro zážehové pístové motory je určen letecký benzín (AVGAS) vyráběný ve dvou výkonových druzích lišících se obsahem olova.“

A o co vlastně přesně v kauze „chemtrails“ jde? Podle zastánců konspiračních teorií se mají z letadel záměrně vypouštět chemikálie nebo viry, bakterie a plísně. Chemtrails mají mít oproti kondenzačním pásům jiný vzhled, strukturu a především složení.

A proč k tomuto vypouštění těchto látek vlastně dochází? Může jít podle zastánců konspiračních teorií o boj s globálním oteplováním pomocí tzv. globálního stmívání, nebo dokonce o pokus, jak snížit lidskou populaci, což povede k celkovému ovládnutí lidstva.

Mohlo by vás zajímat

Reklama