Instagram odstraňuje funkci Sledování na žádost paranoidních uživatelů

Funkce sledování byla k dispozici od roku 2011 / Pixabay
Funkce „Sledování“ umožňuje uživatelům sledovat aktivitu svých přátel na Instagramu. Někteří uživatelé ale uvedli, že tato vlastnost způsobuje, že se cítí paranoidní a klesá jim dokonce sebevědomí. Tato funkce byla poprvé představena v roce 2011. Teď bude odstraněna.

Instagram nyní potvrdil, že z aplikace odstraní funkci „Sledování“. Ta umožnila uživatelům sledovat fotografie a videa, které si všichni v jejich seznamu sledovaných lidí oblíbili, nebo je komentovali.

Uvedená funkce je k dispozici od roku 2011 jako podkategorie v nabídce „Like“, což je ikona ve tvaru srdce v dolní části obrazovky, která se objeví ve chvíli, když tuto aplikaci otevřete. Mnoho uživatelů ale ani nevědělo, že tato funkce vůbec existuje. Pro ty, kteří ji používali, ale někdy mohlo být depresivní, jak něčí přátelé lajkovali příspěvky všech ostatních.

Pro ostatní to pak mohl byl zdroj paranoidních představ, který nutil lidi, aby se chovali příliš sebevědomě ohledně toho, jak by bylo možné interpretovat jejich prezentaci na Instagramu.

Podle Vishala Shaha, ředitele produkt managementu Instagramu, byla rozhodujícím faktorem „jednoduchost“. Vznikají tak situace, kdy funkce neslouží k tomu účelu, ke kterému jste ji použili. Lidé tak mohou být často překvapeni, kde se jejich uživatelská aktivita může objevit. 

K popisovanému posunu dochází v době, kdy jiné sociální sítě začaly skrývat některá data o angažovanosti svých uživatelů. V Austrálii Facebook testuje verzi svých služeb, které skrývají počet příspěvků, jež se ostatním lidem líbí.

Instagram testoval podobnou aktualizaci, která by umožňovala pouze původnímu vkladateli vidět, kolika lidem se obrázek líbí. Další testovanou funkcí je „nudge“. Objeví se ve chvíli, kdy se osoba chystá přidat komentář, o kterém se aplikace bude domnívat, že by mohl být škodlivý.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama