Nová satelitní technologie umožní konečně 100% pokrytí internetem. Budeme surfovat rychle kdekoliv na světě!

 
Další 2 fotografie v galerii
Satelitní technologii lze snadno propojit s pozemními sítěmi / Pixabay
Dostupnost připojení řešíme prakticky každý, a to každý den od rána. Jaká technologie budoucnosti ovšem dokáže poskytnout několikanásobnou datovou kapacitu (než dnes), globální pokrytí, maximální flexibilitu a stoprocentní připojení k internetu?

Tyto parametry bude splňovat nová satelitní technologie, jež odstraňuje všechny problémy, které se pojí s nedostatečným pokrytím těžko dostupných oblastí.

Jde o systém O3b mPOWER, který bude schopen celosvětově poskytovat vyšší datovou kapacitu. Každý satelit tohoto systému bude umět přizpůsobovat šířku pásma pro doručování dat prakticky kamkoliv.

S více než třiceti tisíci vytvářenými paprsky, které nabízí systém O3b mPOWER, bude celá konstelace satelitů umístěná na střední oběžné dráze poskytovat bezkonkurenční pokrytí +/- 50 stupňů zeměpisné šířky, což je téměř 400 milionů kilometrů čtverečních.

Vypuštění nové soustavy terabitových satelitů s mimořádným výkonem a spuštění systému O3b mPOWER proběhne ovšem až v roce 2021, kdy se počet satelitů O3b zvýší na dvacet sedm. Satelitní flotila na střední oběžné dráze společnosti SES bude plně integrována do velké soustavy satelitů na geostacionární oběžné dráze (GEO), kterou dnes tvoří více než padesát družic.

Díky tomu, že lze satelitní technologie snadno propojit s pozemními sítěmi, se lidé na celém světě budou moci připojit všude tam, kde dříve nemohli, aniž by si uvědomili jakoukoliv změnu infrastruktury.

Mohlo by vás zajímat

Reklama