Víte, jak odeslat SOS signál z vašeho smartphonu, nebo jak udělat z mobilu vodováhu?

 
Další 2 fotografie v galerii
Třeba vodováha funguje hned ve dvou režimech / Apple
Sotva člověk dojde k názoru, že je již dokonale obeznámen s tím, co umí jeho smartphone, objeví se několik úžasných „záložních funkčních es a hacků", které nikdo nečeká. Tak namátkou třeba, víte, jak odeslat v případě ohrožení SOS signál?

POKUD se ocitnete v situaci, kdy vám jde o život a nemáte čas lovit váš smartphone nebo ho složitě odemykat, jelikož prostě nemůžete, tak i nyní máte štěstí. I když o něm většina neví, je tu cesta, jak odeslat SOS a lze to udělat jedním tlačítkem: stačí po sobě pětkrát rychle stisknout u iPhonu uzamykací tlačítko a je to!

Použití iPhonu jako vodováhy

Další nečekaná „vychytávka" se ukrývá v aplikaci Kompas (o které si asi dodnes většina majitelů myslí, že je tak akorát na chlubení se a to je vše). Když máte tedy otevřený právě Kompas, „swipněte" doleva a rázem tu máte vodováhu. Vodováha funguje ve dvou režimech: jednak v horizontálním a jednak ve vertikálním. Tato funkce se totiž dá použít dvojicí způsobů: jednak s iPhonem položeným na plocho a za další jakoby na jedné straně.

Tajné tlačítko pro smazání u kalkulačky

Asi to znáte sami – píšete nějaké delší číslo do iPhoní kalkulačky, ale spletete se a rázem je musíte celé smazat a zadávat znova. Jak se ale můžete sami přesvědčit, existuje snadnější cesta, jak spravit poslední číslo, nežli právě „C": během zadávání prostě „swipněte" vpravo/vlevo v horní části displeje u kalkulačky a je to: jedno číslo je pryč.

Svižnější zadávání dat v e-mailech a na webech

Každý majitel smartphonů s tím bojuje a iPhony nejsou výjimkou – když člověk píše e-mail nebo www adresu, musí se stále přepínat mezi klávesnicemi: 123, ABC, ... Zkrátka, jde to i jinak: prostě stiskněte ikonku tečky a podržte, objeví se všelijaké domény typu .EU, .EDU, atd. Vyberte tu svoji a je to! A zcela totéž logicky platí i pro www adresy (.NET, .COM).

 
Vstoupit do diskuze  (1)

Mohlo by vás zajímat

Reklama