Apple chyboval, ovšem vypnout si funkci zpomalující iPhone vám povolí až v březnu

 
Dalších 5 fotografií v galerii
Apple ovšem stejně nedoporučuje u zařízení funkci vypínat / Pixabay
Šéf Apple Tim Cook poslední dobou nedělá nic jiného, nežli se omlouvá za chyby a přehmaty - ani dnes tomu nebude jinak.

Právě se totiž nechal slyšet, že zpomalování u starších iPhonů byl omyl a funkce měla být jednoznačně hned dostupná zákazníkovi. Uživatelé všech postižených modelů brzy budou schopni zase tuto „inovaci" vypnout.

Vše bude oficiálně opraveno s další verzí iOS, která nabídne zbrusu novou aplikaci "Battery Health Monitor". Beta nové verze pro vývojáře s novou funkcí bude dostupná až v únoru a veřejný developerský release bude zase až za další měsíc (tedy v březnu).

Tim Cook dále uvedl, že funkce vznikla proto, aby se zařízení zákazníků náhodně nevypínala a ne proto, aby uživatele donutila k přechodu. Celá věc může mít prý až vážné osobní důsledky, kdyby snad uživatel náhodou zrovna potřeboval zavolat doktora, tak mu může zrovna odejít mobil. Apple zkrátka nedoporučuje, s ohledem na touhu po dokonalé službě, u zařízení funkci vypínat, ale když k tomu dojde, rychlost vzroste, ale zároveň také riziko pádu systému.

Kdo má zájem, může si vyměnit rovnou celý akumulátor, ale i na ten si bude muset počkat do března. A již dříve Apple uvedl, že redukuje ceny náhradních baterií u iPhonů mimo záruku. Musíte mít iPhone 6 nebo vyšší, ale většina z nich není skladem (a speciálně iPhone 6+). A skončilo to tím, že zákazníci mohou mít nový akumulátor za 29 USD, ať již ukazuje aktuální diagnostika cokoliv s tím, že jejich dostupnost je ale velmi nepředvídatelná.

Zůstává ovšem záhadou, proč to Apple řeší tak složitě, když je neustálé tvrdé pod-taktování a pod-voltování součástí každého moderního procesoru (a to tím spíše mobilního) – ARM to umí, Intel Atomy to umí též, takže proč neumí i všechny moderní CPU Apple chovat se podle nastaveného energetického uživatelského profilu?

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama