Zachraňte svého kraba poustevníčka, stačí poslat jakoukoliv skořápku do Thajska

 
Další 2 fotografie v galerii
Někteří krabi své dočasné domovy přerostli / Pixabay
V jižním Thajsku prudce vzrostl počet krabů poustevníčků. Může za to nepřítomnost turistů v důsledku současné světové situace s koronavirovou pandemií. Možná se zdá, že jsou to pozitivní zprávy. Krabi ovšem nemají dostatek skořápek, v nichž přirozeně přebývají. Pomáhá veřejnost.

Na některých ostrovech národního parku Mu Ko Lanta v Thajsku doslova explodovala populace korýšů, kteří přirozeně přebývají ve skořápkách jiných živočichů. Je jich tolik, že jsou skořápky nedostatkovým zbožím. Mořští biologové věří, že se tak děje kvůli nepřítomnosti turistů. 

„Pokud je v pobřežních oblastech nízký počet turistů a méně aktivit, mohlo by to být možným faktorem vysvětlujícím vysokou míru přežití,“ uvedl Thamasak Yeemin, mořský biolog na thajské univerzitě Ramkhamhaeng.

Někteří krabi své dočasné domovy již přerostli. V takových případech pak využívají odpad. Jako skořápky, v nichž naleznou útočiště, mohou sloužit plechovky, skleněné lahve a čepice. Už nestačí ani to. Nejsou turisté, není odpad. 

„Důvodem, proč potřebujeme skořápky, je rostoucí počet krabů poustevníčků,“ potvrdil Veerasak Srisatjung, ředitel Mu Ko Lanta. 

Proto správní orgán národního parku požádal o pomoc veřejnost. Lidé mají posílat dary v podobě skořápek z odpadu ve tvaru kuželu do kanceláře v provincii Krabi. Doposud jich bylo přislíbeno 200 kilogramů. 

Mohlo by vás zajímat

Reklama