Máte doma ladem lěžící desky? Analogový gramofon budoucnosti vám je dokonale provětrá

 
Další 1 fotografie v galerii
Novinka je vybavena nejtěžším talířem, jaký kdy Technics vyrobil / Panasonic
Pokud jste hudební fajnšmekr, tak vás rozhodně nenechá klidným nástupce legendárního gramofonu Technics SP-10, jenž byl jako první na světě v roce 1970 vybaven přímým náhonem, inovovaný model SP-10R.

Novinka by se měla objevit na trhu již příští měsíc. Těšit se můžete například na nový bezjádrový motor s přímým náhonem (v něm se kromě dvoustranného rotoru, známého již z předchozího modelu SL-1200G, nachází i statorové cívky po obou stranách rotoru) a dosud nejtěžší talíř, jaký Technics kdy vyrobil, který by měl být zárukou kvality poskytovaného zvuku.

K co nejpřesnější reprodukci by měla přispět i nová citlivá přenoska a konstrukce odolná proti vibracím.

Co se týká samotného talíře, tak ten váží neskutečných 7 kilogramů, tedy více než dvojnásobek například v porovnání s typem SL-1200G. Díky tomu se předejde i miniaturním vibracím způsobeným otáčením talíře.

Důležité také je, že novinka disponuje novým zdrojem proudu s nízkým šumem a prakticky nulovou hlučností v porovnání s běžnými transformátorovými zdroji. Zdrojová jednotka se nachází mimo hlavní tělo gramofonu, což ještě výrazněji přispívá k jeho tichému chodu.

Modely relativně nedávno znovuzrozené značky Technics obecně nabízí široký výběr hudebních zdrojů a velmi dobrý zvuk. V září 2014 reinkarnoval Panasonic oficiálně tuto značku a od té doby uvedl na trh celou řadu zajímavých mikrosystémů či gramofonů.

Mohlo by vás zajímat

Reklama