Pro velmi náročné posluchače: Bezdrátový audiosystém s mohutným zvukem i do větších prostor

 
Další 2 fotografie v galerii
Tři výškové membrány reprodukují zvuk až po frekvenci 50 kHz / Technics
Na trhu se na začátku června objevil nový bezdrátový audiosystém Ottava S SC-C50. Ten přináší v kompaktním provedení dostatečně mohutný zvuk vhodný i pro větší prostor.

Díky speciálnímu kalibračnímu systému je možné si tento zvuk vychutnat na libovolném místě v domácnosti, aniž byste k tomu potřebovali jakékoli kabely.

Model je vybaven čtyřmi jednotkami Technics JENO, které díky praktickému uspořádání membrán tlumí šum a brání zvukovým vadám. Novinka nabízí také funkci LAPC, tedy adaptivní technologii pro co nejlepší synchronizaci zvukového výstupu s reproduktory.

Systém měří proud i odpor integrovaných reproduktorů a podle toho upravuje zvukové charakteristiky. Díky tomu se můžete těšit na prostorový zvuk na všech frekvencích.

Reprosystém v sobě skrývá 3 středové membrány, 3 výškové reproduktory (tweetery) a jeden basový subwoofer. Prostorová orientace jednotlivých membrán (do stran i uprostřed) by měla být zárukou jasných vokálů a působivého sterea. Díky uspořádání membrán nedochází ke zvukovým interferencím, ani ke zkreslením, k nimž mají podobně malé audiosystémy občas sklon.

Tři výškové membrány (tweetery) velikosti 1,6 centimetru reprodukují zvuk až po frekvenci 50 kHz. Fungují nejlépe v kombinaci se subwooferem velikosti 12 cm, mířícím dopředu. Celkově se v pevném těle ze skelného vlákna nachází 7 membrán, takže je výsledkem dostatečně hutný a průrazný zvuk v prostorovém uspořádání 3.1.

Díky podpoře systému Google Chromecast lze poslouchat hudbu z nejrůznějších streamingových služeb, stačí k tomu chytrý telefon. Hudba se bezdrátově přenáší přímo do hlavní jednotky a tudíž by nemělo docházet ke zhoršení zvukové kvality. A pokud k systému připojíte další reproduktory s podporou Google Chromecast, lze hudbu přehrávat v různých místnostech v domácnosti. 

Je-li ve stejné síti zapojený reproduktor s podporou technologie Google Voice, lze k ovládání tohoto audiosystému použít hlasové příkazy v rámci systému Google Assistant. To se hodí především v případě, že máte právě plné ruce.

Mohlo by vás zajímat

Reklama