Jak si ozvučit celý byt, nebo dokonce i dům, bez drátů a ovládat vše z chytrého telefonu

 
Další 4 fotografie v galerii
Ovládat audio systém můžete také pomocí dálkových ovladačů / Bose
Pokud si chcete pořídit komplexní bezdrátový zvukový systém, který zajistí velmi dobře znějící zvukovou kulisu v celém bytě nebo domě, určitě nepřehlédněte audio systém SoundTouch.

Jak tedy Rychle vytvořit velmi dobře znějící zvukovou kulisu právě ve vaší domácnosti? Nejprve si vyberte konkrétní reproduktory do jednotlivých prostor. V systému SoundTouch od audiofilům dobře známého výrobce Bose máte na výběr 4 varianty a také speciální adaptér, který zprostředkuje všechny funkce SoundTouch stávajícímu zesilovači s tradiční reprosoustavou.

I nejmenší reproduktor Bose SoundTouch 10 by měl zajistit dostatečně bohatý zvuk ve všech prostorách do velikosti přibližně 20 m2. Pro náročnější posluchače a rozměrnější pokoje je určen systém SoundTouch 20. Největší ze základní sady, SoundTouch 30 s vestavěným subwooferem, je určen do velkých pokojů a hal s vysokým stropem.

Pro speciální využití je pak určen soundbar SoundTouch 300, který pozvedne zvuk televizoru na vyšší úroveň, zajistí prostorový efekt a lze k němu dále volitelně připojit, opět bezdrátově, zadní reproduktory nebo basový reproduktor, subwoofer. Soundbar může zároveň plnit úlohu hlavního reproduktoru v obývacím pokoji zapojeného do jednoho celku s ostatními produkty.

A jak to všechno zapojíte? Nejprve zapojte každý reproduktor do zásuvky a do smartphonu nainstalujte aplikaci Bose SoundTouch. S její pomocí připojíte postupně všechny reproduktory do domácí WiFi sítě a nazvete je podle místností, ve kterých se nacházejí. Poté se ve stejné aplikaci připojíte k hudebním službám, které využíváte (například Spotify). Pokud máte navíc svoji hudební sbírku uloženou v počítači nebo v domácím datovém úložišti NAS, nainstalujete příslušnou aplikaci a spojíte tato zařízení s celým systémem. 

V telefonu pak vyberte například reproduktor „Obývák“ a pusťte si hudbu, na kterou máte náladu. Jiný člen domácnosti si může pustit na reproduktoru „kuchyň“ ze svého smartphonu rádio. V jakoukoli chvíli můžete k „obýváku“ přidružit „kuchyň“, „chodbu“ i „ložnici“, čímž rozezníte v celém bytě plně synchronizovaný jednotný hudební podkres s přehlednou možností ovládání hlasitosti buď jednotlivě nebo centrálně pro všechna zařízení jedním posuvným ovladačem na displeji telefonu. Základní pokyny lze všem systémům přirozeně také posílat prostřednictvím přiložených dálkových ovladačů.

Připojení je zajištěno přes Wi-Fi, proto se nemusíte obávat toho, že když se vzdálíte, hudba přestane hrát. Pro individuální potřeby lze však přehrávat i pomocí Bluetooth nebo drátového vstupu hudbu uloženou pouze v telefonu, MP3 přehrávači nebo počítači.

Mohlo by vás zajímat

Reklama