Přestane Apple prodávat oblíbený MacBook Air? Nový model je už na cestě

 
Další 4 fotografie v galerii
Kdy se objeví náhradník za již silně dosluhující MacBook Air? / Pixabay
Už nějaký čas má internetová komunita za to, že se společnost Apple chystá „zaříznout" distribuci oblíbeného modelu Apple MacBook Air.

Vše totiž naznačuje, že konec tohoto notebooku je možná bližší, nežli by zprvu jeden čekal. Firma Apple totiž podle všech náznaků brzy uvede zbrusu nový 13" model jako náhradníka za již silně dosluhující MacBook Air.

Taiwanský výrobce dotekových displejů má podle webu Digitimes co nevidět obdržet opravdu velkou objednávku právě od Apple a zrovna na dotekové displeje. A když vše propočítáme, zjistíme, že totálně nový kousek z produktové řady MacBook Air by tu mohl být už někdy koncem roku 2018.

Jelikož v roce 2016 Apple totéž provedl i s modelem 11" (nahrazen duem kousků 13" v řadě MacBook Pro), očekává se, že něco dost podobného potká i sérii dnešních 13" kousků, jejichž redesign je dlouho na řadě. Ultrapřenosný notebook způsobil v komunitě mnoho vzruchu díky svým sexy linkám a ceně jen pod 1 000 USD. Je to též model, co je nejlevnějším notebookem Apple.

Ať již Apple MacBook Air vypadá jak chce, jedna věc je u něj jistá – má uvnitř jen procesor Intel 5. generace, který dnes již není bůhvíjaký drak. Když byl MacBook Air v roce 2008 uveden, Steve Jobs o něm prohlašoval, že jde o nejtenčí notebook světa a že je dokonce natolik tenký, že se dá odeslat v obálce. To ale není jediný zlepšovák. Firma se rovněž rozhodla vizionářsky obětovat u tohoto 1799 USD modelu CD/DVD mechaniku a nějaké ty porty (jako třeba HDMI).

Od těch dob se u Apple samozřejmě změnil neuvěřitelný počet věcí – Jobs již samozřejmě neřve na zaměstnance a Apple nám kupříkladu expandoval i do zcela nových oblastí: Apple Watch, zajímavě působí i chytré reproduktory HomePod a nepochybně „peče" ještě něco dalšího, aby si udržel statut největšího světového technologického inovátora.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama