Bude Apple HomePod propadák? Co nám na těchto chytrých bednách vadí?

 
Další 2 fotografie v galerii
Apple HomePod se objeví na trhu bez klíčových funkcí / Apple
Firma Apple v těchto dnech konečně oznámila datum distribuce svých „chytrých beden" jménem HomePod.

Tento model ale nemusí být až takovým tržním úspěchem, jak si u Apple představují. Je tu přece jen pořád Alexa a Google Assistant.

1. Cena

Apple HomePod bude stát 349 USD, zatímco Alexa a ekosystém Google přijde jen na 50 USD (často i méně).

2. Diverzita produktů

Aktuálně zde máme jeden jediný Apple HomePod za 349 USD, ale tuny reproduktorů, co podporují Alexu – jenom Amazon má v nabídce zatím 4 kousky. Brzy jich budou všude tucty (Google už 3 modely má) a většina jich má i displej.

3. Kompatibilita se softwarem

Alexa i Google mají jasné vedení proti Siri. Přitom měl Apple výhodu a jako první prodal miliony zařízení se Siri. Jeho rozvážnější přístup ho asi bude něco stát. Problém bude možná i ve filozofii: v Apple o HomePodu řekli, že je to spíše „muzikolog" a až poté zbytek funkčnosti.

4. Kompatibilita se softwarem podruhé

HomePod funguje pouze s Apple Music, zato Alexa a Google zvládnou Spotify, Pandora, TuneIn (a další věci). A je tu i ten drobný detail, že HomePod a Apple Music nemá free-plán, vždy platíte měsíční poplatek.

5. Nekompletní funkce

Pravda je nyní taková, že se Apple HomePod uvádí na trh (prodej začne konkrétně v pátek 9. února 2018) a to bez klíčových funkcí pro podobný domácí reproduktor. AirPlay 2 bude nutný podle všeho třeba k multiroom audiu a dokonce i pro stereo párování dvou kusů. A ani tato funkce nebude k dispozici v čas uvedení (Apple se nechal slyšet, že bude někdy letos v rámci free softwarového updatu).

Vypadá to, že Apple bude jako obvykle sázet na svoji pověst a fakt, že technika je jen půlka věci. Ta druhá pramení z úžasného pocitu, jenž má s Apple produkty každý správný iFanda...

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama