Máte citlivá data v bezpečí? Dva způsoby, jak jednoduše zazálohujete váš iPhone

 
Dalších 5 fotografií v galerii
Jednodušší cesta zálohování je určitě přes iCloud / Pixabay
Mnoho z nás si uvědomí, jak je důležité mít svůj smartphone zazálohovaný, až když o svá data přijdou a pak si následně trhají vlasy (resp. jejich zbytky), protože je nemají z čeho obnovit.

Důvodů vedoucích k potřebě zálohy je překvapivě mnoho a o řadě z nich člověk ani netuší, dokud nenastanou: povolení švu kapsy a utopení modelu na WC, rozbití mobilu při běhu, ztráta fotek po iOS updatu. Určitě proto není špatný nápad zvyknout si dělat pravidelné zálohy.

Dobrá zpráva je, že je to velmi snadný proces a jde realizovat 2 způsoby: na iCloud a přes iTunes. Jednodušší cesta je určitě přes iCloud, jelikož je dostupný všude, kde máte Wi-Fi. To iTunes vás zase nechá zálohovat něco na vašem Macu nebo PC (to však předpokládá celkem logicky, že máte dost místa a iTunes).

I. Záloha na iCloud

1. Nejprve se ujistěte, že je váš iMiláček připojen k Wi-Fi.

2. Běžte do „Nastavení", klepněte na své jméno a pak vyberte „iCloud" (to když máte iOS 10.2 nebo lepší), popřípadě posuňte obrazovku zcela dolů na starých iOS a zde klepněte na iCloud opět prstem.

3. Zde stačí už jen klepnout na „iCloud Backup", ovšem za konstelace, že máte iOS 10.2 či starší variantu, bude zde jen „Backup".

4. A konečně zazálohujte vše stiskem „Zálohovat"/„Back Up Now".

Nechce se vám to celé dělat každý den znovu a znovu, a přesto chcete svá data zálohovat? Není problém, iCloud to umí i sám. To ale musíte zatrhnout „ICloud Backup" do aktivní polohy.

A jak na vlastní zálohu? Nejdříve se ujistěte, že vše výše řečené již máte uděláno. Jako další je třeba zajistit, že zapojíte přístroj ke zdroji a připojíte jej k Wi-Fi, zároveň je nutné uzamknout displej a na vašem iCloudu musíte mít samozřejmě dostatek prostoru.

Každý uživatel má standardně nárok na 5 GB místa zdarma, takže pokud vám to postačí, tím lépe, jestliže jste ale náročný uživatel a chcete více, nic se neděje, bude vás to ale stát více místa v iCloudu (a také více peněz), jež je k mání již od cca 1 USD (cca 20 Kč) za měsíc.

II. Záloha přes jakákoliv iTunes

1. Spusťte vaši desktopovou aplikaci iTunes a připojte sem své zařízení.

2. Rázem by se vás iTunes měly zeptat, jaké máte heslo a zda je tento PC důvěryhodný, což samozřejmě potvrďte.

3. Hned posléze vyberte své zařízení z nabídky iTunes. U některých osobních dat (jako třeba u těch obsažených v sekcích „Health" anebo „Activity") je vhodné, abyste si zálohu navíc i zašifrovali. To udělejte cvaknutím na „Encrypt" a vložte heslo.

4. Pakliže data nebudete šifrovat, dejte už jen „Zálohovat nyní".

Mohlo by vás zajímat

Reklama