Elektromobily prodlužují dojezd a zrychlují nabíjení: Nová stanice nabije vůz za hodinu až na 60km trasu

 
Další 3 fotografie v galerii
Nabíjet automobil půjde i bez navýšení výkonu odběrného místa / Pixabay
Nabíjení elektromobilů není problém jenom během cesty do cílového místa, ale také v místě bydliště, kde parkujete. Rozdíl mezi nabíjením z klasické domovní zásuvky (určené pro nabíjení) a ze speciální nabíjecí stanice je řádově v jednotkách hodin.

Nicméně s prodloužením doby dojezdu elektromobilu se tento rozdíl ještě bude zvětšovat. Řešením je nová nabíjecí stanice společnosti Schneider Electric, jež přináší větší komfort pro uživatele právě v rychlosti nabíjení.

Obecně lze říci, že domovní zásuvka nabije elektromobil za 1 hodinu na 10km jízdy, 3kW nabíjecí stanice na 15km, ale 11kW nabíjecí stanicí již na 60km. To už vypadá v našich končinách skutečně prakticky využitelné, protože málokdo potřebuje vyrazit ráno do práce na trasu výrazně delší než cca 150 kilometrů.

Důležité je, že Schneider Electric nabídne domácnostem i komplexní systém řízení energie, který zlepšuje komfort a umožňuje nabíjení elektromobilů více uživatelům bez nutnosti navýšení výkonu odběrného místa. To je praktické v různých každodenních situacích.

Budete potřebovat například dočasně snížit výkon nabíjecí stanice, protože zapnete myčku nebo pračku. Nebo chcete nabíjet v noci mimo špičkový odběr, kdy nejsou spuštěny jakékoliv ostatní spotřebiče.

Je také možné, že chcete dobíjet s ohledem na signál HDO (nižší sazbu) či na výrobu z fotovoltaické elektrárny. V těchto případech potřebujete posunout nabíjení elektromobilu na konkrétní čas nebo plynule, či skokově řídit výkon nabíjecí stanice se zřetelem na aktuální odběr domu. To vše bude možné v rámci tohoto nového systému řízení energie nastavit.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama