Máte doma Smart televizi? Potenciální hacker si o vás může zjistit řadu nepříjemně osobních věcí

 
Další 3 fotografie v galerii
Jen v USA má Smart TV už 69 % lidí / Pixabay
Miliony stále populárnějších chytrých TV (Smart TV) jsou poslední dobou stejně snadným cílem pro potenciálního útočníka jako počítač bez antivirového programu. Podobné hračky se totiž mohou (a potažmo a logicky i jejich majitel) snadno stát obětí hrátek nějakého toho hackera.

Nijak technicky složitá akce umožní cizí osobě, aby přistupovala k obsahu vaší chytré TV, přehrávala si grafický a video obsah, zesilovala nebo zeslabovala a měnila kanály nebo si dokonce zjistila přes net, kde jste.  Problém je v tom, že to lze provést i přes webové rozhraní z komfortního doupěte daného útočníka, což může být tisíce kilometrů daleko. 

Odhalení samozřejmě do detailů rozebírá i to, jakých ze Smart TV se to týká. A jak se ukazuje, v čele jsou firmy Samsung a TCL. Evidentně to celé je větší malér, nežli by se na první pohled možná zdálo, protože jen v USA má Smart TV na 69 % lidí. Z cca 200 TV zkoumaných na trhu je dnes jen nějakých 16 modelů, co není „Smart".

Celkem šlo o pět Smart TV platforem: Samsung, LG, TCL, Sony a Vizio. Platforma Roku se klene dokonce po celé řadě výrobců a produktových skupin: ušetřeno nezůstalo ani Hitachi, Insignia, RCA, Philips, Sharp a Hisense, nemluvě ani o multimediálním přehrávači Roku Ultra.

Celá studie v časopise končí slovy „totálně nezajištěné", takže i ten nejméně šikovný hacker z šesté třídy si může takto pohrát, a to klidně i přes celou zeměkouli. Když tedy budete podobnou Smart TV kupovat a pak nastavovat, určitě si buďte velmi dobře vědomí všech jejích schopností a přečtete si též i veškeré smluvní podmínky, a to skutečně slovo po slovu (uvidíte při prvním spuštění)!

Tam se totiž podobné věci řeší: například co o vás zařízení sbírá, kam to posílá. Též nic nepokazíte ani zavítáním do sekce „Zabezpečení"/„Security" ve své Smart TV a nastavením co nejvyšší bezpečnosti.

Mohlo by vás zajímat

Reklama