Nové Wi-Fi kamery Yale pro domácí zabezpečení s automatickou detekcí pohybu

 
Další 1 fotografie v galerii
Kamera spustí poplach, když zaznamená pohyb směrem do míst, kde je například umístěn domácí trezor / Yale
V dubnu se na tuzemském trhu objevily dvě interiérové a dvě venkovní Wi-Fi kamery značky Yale. Všechny nové kamery jsou ovladatelné prostřednictvím hlasových asistentů Amazon Alexa a Google Assistant.

Hlavním ovládacím prostředím je aplikace Yale View pro chytré telefony se systémem Android i iOS. Aplikace nabízí celou řadu pokročilých funkcí včetně možnosti sdílet záběry kamer s rodinou či přáteli, přednastavit pohyb kamer či spustit záznam pro detekci pohybu.

Kamery je možné také kombinovat s dalšími produkty chytré domácnosti Yale, například chytrým zámkem Linus Yale, digitálním dveřním kukátkem či alarmy. Celý dům či byt tak lze zabezpečit komplexním bezpečnostním systémem upraveným na míru.

Nová interiérová Wi-Fi kamera Pan & Tilt (za 1 799 Kč) nabízí pohyb objektivu po vertikální i horizontální ose, čímž umožňuje kontrolu širokého prostoru domácnosti. Díky funkci chytrého „trackování“ umožňuje automaticky detekovat, sledovat a zaznamenávat pohyb a lze ji napojit na sirénu i systémy chytrého alarmu Sync Alarm. „Kamera spustí poplach, když zaznamená pohyb směrem do míst, kde je například umístěn domácí trezor,“ říká Martin Mundl, produktový manažer značky Yale.
 
V případě, že se v interiéru domova děje něco nestandardního, aplikace Yale View majitele notifikací upozorní, aby situaci vzdáleným náhledem skrze svůj chytrý telefon zkontroloval. Pokud je to zapotřebí, může na dálku přes aplikaci do tohoto dění zasáhnout hlasem.

Tuto funkcionalitu ocení zejména ti, kdo vlastní domácí mazlíčky, které lze v době nepřítomnosti kdykoliv zkontrolovat nebo hlasem i uklidnit. Interiérová kamera snímá video v rozlišení Full HD 1080p, umožňuje 16x přiblížení pomocí digitálního zoomu a viditelnost na vzdálenost 10 m v nočním režimu. Těm, kterým vadí pocit, že jsou kamerou instalovanou v místnosti sledováni, je určen režim Soukromí, po jehož aktivaci se čočka kamery mechanicky zcela zakryje.
 
Druhou interiérovou novinkou od Yale je statická Full-HD Wi-Fi kamera (za 1 399 Kč) se záznamem videa v kvalitě HD 1080p. Je vybavena funkcí automatické detekce pohybu. V případě potřeby lze u ní aktivovat zabudovanou sirénu o hlasitosti 80 dB.

Prostřednictvím aplikace Yale View umožňuje kamera živý náhled do sledovaného prostoru v kteroukoliv denní i noční dobu (díky funkci nočního vidění na vzdálenost až 8 metrů). Kameru je možné pouze postavit na vlastní stojánek či připevnit na stěnu.

Pro monitorování exteriéru nabízí Yale nově venkovní Wi-Fi kameru s integrovaným světlem a sirénou, která je určena pro kontrolu vchodových dveří. Druhá produktová novinka, venkovní Wi-Fi kamera Pro, umožňuje spolehlivě zaznamenávat a nahrávat všechny, kteří se v okolí vašeho domu pohybují. „Živý přenos či záznam z venkovních kamer poskytuje zákazníkovi šanci udělat si kompletní obraz o bezpečnostní situaci na celém pozemku – u vchodových dveří, u garáže, na zahradě či schodech do domu,“ říká Martin Mundl.

Vchodová venkovní Wi-Fi kamera Light & Siren (za 2 699 Kč) je k dispozici v černém a bílém provedení. Disponuje funkcí spuštění záznamu na základě detekce pohybu a možností komunikace v reálném čase s příchozími. Díky zabudovanému mikrofonu a reproduktoru umožňuje kamera vzdáleně požádat kurýra, aby zanechal balíček u souseda nebo dát přátelům vědět, že vás naleznou za domem na zahradě.

K odrazení nechtěných návštěvníků slouží vestavěný LED reflektor o výkonu 160 lumenů a siréna schopná spustit výstražný signál o hlasitosti 80 dB. Venkovní kamera spolehlivě odolá větru i dešti, video snímá v rozlišení HD 1080p a její noční režim umožňuje viditelnost na vzdálenost 10 metrů.
 
Venkovní Wi-Fi kamera Pro (za 3 899 Kč) umožňuje pořizovat videozáznam v kvalitě HD 1080p. Živý náhled aktuální situace je vylepšený nočním režimem s dosahem až 30 m, ve kterém obraz zůstává dokonale jasný a čitelný bez ohledu na nedostatek světla či povětrnostní podmínky.

Ty kameře, stejně jako déšť, nijak neuškodí. Záznamy aktivity v zorném poli kamery lze ukládat i na vloženou micro SD kartu. Stejně jako u ostatních novinek má i tato kamera možnost přednastavit určitý sektor v okolí domu, na který se zvlášť zaměří.

Mohlo by vás zajímat

Reklama