Stylový Tucson ve variantě Plug-in Hybrid se v květnu objeví na českém trhu za 900 tisíc korun

Trakční akumulátor je u verze Plug-in Hybrid umístěn pod předními sedadly a neomezuje tak objem zavazadlového prostoru / Hyundai
Nabídku elektrifikovaných pohonných jednotek SUV Hyundai Tucson na českém trhu doplňuje po mild-hybridní a full-hybridní variantě také nejdražší verze Plug-in Hybrid.

Tato verze bude k dispozici pro všechny výbavové stupně kromě nejnižšího stupně Start. Zvolit ji lze i pro sportovní varianty N Line a N Line Style. Ceny plug-in hybridních variant začínají na 899 990 Kč vč. DPH.

Základem pohonného řetězce je přeplňovaný zážehový motor 1,6 T-GDI doplněný elektromotorem o výkonu 67 kW/91 koní, jehož napájení zajišťuje sada trakčních akumulátorů o kapacitě 13,8 kWh.

Při společném provozu poskytují maximální systémový výkon 195 kW/265 koní a točivý moment 350 Nm. Pohonná soustava je kombinována výhradně se šestistupňovou automatickou převodovkou s hydrodynamickým měničem a pohonem všech kol.

Plug-in hybridní pohon umožňuje zcela novému modelu Tucson maximálně hospodárný provoz, při jízdě na elektřinu také nulové lokální emise a velmi tichou jízdu na více než 60 kilometrech (ve městě ještě více). Zákazníky v České republice navíc opravňuje k získání EL registračních značek, umožňujících bezplatné parkování v centrech velkých měst a použití rychlostních silnic.

Trakční akumulátor je u verze Plug-in Hybrid umístěn pod předními sedadly a neomezuje tak objem zavazadlového prostoru, který činí 558 – 1721 l dle VDA. Navíc díky palubní dobíječce o výkonu 7,2 kW se nový Tucson Plug-in hybrid dobije za méně než 3 hodiny. Maximální hmotnost brzděného přívěsu je u verze Plug-in Hybrid 1 350 kg.

Součástí každé nabídky je také sada zimních pneumatik a AC dobíjecího kabelu Type 2 zdarma, pětileté záruky bez omezení počtu najetých kilometrů a záruky 8 let a 160 000 km na trakční akumulátor.

Mohlo by vás zajímat

Reklama