Zastaví nejdražší a nejlepší iPhone historie pád Applu? Lepší prodeje už má i Huawei

Král podzimu přichází s mnoha novinkami / Apple
Málokdo asi očekával, že v počtu prodaných telefonů (konkrétně za období červen až srpen 2017) klesne Apple až na třetí pozici mezi výrobci chytrých telefonů. K této situaci došlo úplně poprvé v historii.

Díky svým novinkám P7 a Mate 7 se totiž na druhou pozici za Samsung (který je suverénní jedničkou - prodal totiž téměř dvojnásobek telefonů ve srovnání s ostatními) vyšplhal Huawei. Je otázkou, zda tento trend otočí včera představené novinky iPhone X a dvojice iPhone 8 a 8 Plus.

Možné to je, protože právě prémiový iPhone X (označení modelu připomíná, že právě letos slaví modely iPhone již desáté výročí), který se ovšem do prodeje dostane až 3. listopadu, nabízí špičkovou výbavu a velmi povedený design.

Při skenování obličeje se budete muset trochu soustředit, žádné mrkání nebo grimasy, nebo telefon takto lehce neodemknete.

Nově je, tentokrát již OLED, displej prakticky po celé přední ploše modelu (konkrétně jde o velikost 5,8 palce s rozlišením 2436 x 1125 bodů) a zcela tak chybí známé domovské tlačítko.

Senzor otisku prstů nově nahradilo sofistikované snímání obličeje pod názvem FaceID, které by mělo dobře fungovat i za šera (nebo dokonce tmy). Jestliže ovšem při skenování zabudovanou kamerkou máte zavřené oči nebo mrknete, tak se vám telefon neodemkne.

O výkon se v prémiové "desítce" postará procesor, který nabídne hned šest jader. Revoluční novinkou je pak zejména bezdrátové nabíjení telefonu, praktické je také to, že použitý fotoaparát se může pochlubit duální stabilizací obrazu a solidní světelností objektivu (F2,4).

Není pochyb, že nový iPhone X určitě zaujme miliony fanoušků, půjde ovšem o nejdražší iPhone v historii. Model se 256 GB pamětí by měl stát 35 000 Kč! Levnější varianta s 64GB pamětí pak bude stát téměř třicet tisíc korun.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama