Pomůcka pro řidiče: Tato aplikace vás upozorní na nebezpečné železniční přejezdy

 
Další 2 fotografie v galerii
Na mapě si můžete vyfiltrovat přejezdy podle počtu nehod / Pixabay
Desítky nehod jsou na tuzemských silnicích bohužel na denním pořádku. K nejnebezpečnějším, a často smrtelným, pak patří nehody na železničních přejezdech.

A právě nová funkce mapové platformy Mapotic.com nabízí ode dneška možnost vyfiltrovat si nejnebezpečnější železniční přejezdy v České republice.

Mapa obsahuje 340 přejezdů, na kterých se v posledních pěti letech stalo nejvíce nehod s následkem smrti nebo zranění osob. V letech 2013 až 2017 se stalo na železničních přejezdech celkem 872 nehod.

Uživatelé si na mapě mohou vyfiltrovat přejezdy podle počtu nehod za uvedené období. Z tohoto pohledu má smutné prvenství přejezd u obce Běrunice – Městec Králové, kde došlo za sledované období ke čtyřem nehodám. Zemřeli při nich dva lidé a čtyři lidé byli zraněni. Přejezdů, kde se staly více než dvě nehody s následkem zranění či smrti, je na mapě 46.

V podrobnějším filtru (vedle kategorií) lze vybrat přejezdy podle kraje, zabezpečení přejezdu a konkrétního roku.

V detailu každého místa jsou uvedeny další podrobné informace jako je počet usmrcených či zraněných osob, přesná poloha, označení a kilometr přejezdu či způsob jeho zabezpečení.

Mohlo by vás zajímat

Reklama