Výkonné receivery dnes umožňují synchronní přehrávání hudby i ve více místnostech

 
Další 3 fotografie v galerii
Nové audiosystémy nabízejí kalibraci zvuků v jakékoli místnosti / Pixabay
Chcete mít hudbu po celém domě? Některé nové receivery zvládají synchronní přehrávání ve více místnostech, a to hned dvěma způsoby.

Prvním je možnost rozdělení kanálů na dvě zóny – 5.1 a 2.0. Tento způsob umožňuje zapojení prostorového zvuku 5.1 v obývacím pokoji s televizorem a zároveň přímé kabelové připojení stereo systému ve vedlejší místnosti.

Druhou možnost skýtá vestavěná technologie FlareConnect, kterou uvedly na trh společně značky Onkyo a Pioneer. Ta umožňuje řídit přehrávání dalších kompatibilních přístrojů připojených na stejnou bezdrátovou Wi-Fi síť, přičemž receiver podporuje obě používaná pásma 5 GHz i 2.4 GHz.

Donedávna audiofily zatracovaný streaming, tedy přehrávání hudby přímo z internetových služeb bez ukládání souborů v počítači nebo přehrávači, již nelze opomíjet ani v přístrojích pro tuto skupinu určených.

Navíc, stále vyšší dostupná kvalita takto dostupných nahrávek a obecně stabilní a rychlé připojení k internetu boří předsudky i mnohých dříve zarytých odpůrců tohoto způsobu přehrávání. Proto u většiny nových receiverů najdete podporu služeb, jako Amazon Music, Spotify, TIDAL, Deezer a také souborů uložených na NAS serveru nebo v počítači připojeném na stejnou síť.

Důležité je, aby zněl prostorový zvuk tak, jak skutečně má. Proto nabízí například nový AV receiver Pioneer VSX-933 jednoduchou možnost uživatelské kalibrace zvuku v jakékoli místnosti. K tomu využívá technologii MCACC, která s využitím kalibračního mikrofonu počítá rychlost odezvy jednotlivých kanálů a příslušný zvuk optimalizuje pro nejpoužívanější poslechové místo v místnosti.

Technologie Phase Control navíc eliminuje fázové zpoždění mezi hlavními kanály a subwooferem. Výsledkem jsou jasnější středové a vysoké frekvence a optimalizace dynamiky signálu.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama