Cenově dostupný, lehký, celokovový 14palcový Full HD notebook s podsvícenou klávesnicí

 
Další 2 fotografie v galerii
Novinka by měla zvládat pracovat až 8 hodin na jedno nabití baterie / Umax
Před pár dny se objevil na tuzemském trhu zajímavý model VisionBook 14Wa Pro společnosti Umax, který představuje kompaktní notebook s hmotností pouze 1,3 kilogramu s dlouhou výdrží na baterii.

Novinka je vybavena 14,1 palcovým IPS displejem s krytým sklem s Full HD rozlišením (1920 x 1080 pixelů). Standardní design modelu jistí celokovové šasi, jež by mělo zaručit pevnost a dlouhou životnost zařízení.

Na spodní straně notebooku najdete přídavný slot pro M.2 SATA SSD disk, takže nebudete mít problém s kapacitou úložiště. Nechybí duální AC WiFi a Bluetooth konektivita. Pro připojení externích zařízení je osazen dvěma USB 3.0 porty.

VisionBook 14Wa Pro lze připojit k externímu monitoru nebo HD televizi pomocí HDMI portu. K dispozici je také 2 MPixelová webová kamera na přední straně notebooku.

O výkon tohoto notebooku se stará čtyřjádrový procesor Intel Apollo Lake N3450 (pracující na frekvenci 1,1 GHz), který je doplněný grafikou Intel 9. generace. Nový Apollo Lake by měl podle výrobce nabídnout až o 30 % vyšší výkon proti předchozí generaci procesorů a úspornější provoz. VisionBook 14Wa Pro s 4GB RAM by měl totiž zvládat pracovat až 8 hodin na jedno nabití baterie.

Povedený design tohoto kompaktního notebooku s hmotností pouze 1,3 kilogramu je umocněn podsvícenou klávesnicí s českými znaky. Model používá jako operační systém Windows 10, nechybí celá řada předinstalovaných aplikací jako Mapy, Fotky, Pošta a kalendář, Hudba nebo Filmy. Novinka je již v prodeji, a to za 7 490 Kč.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama