Apple zaútočí na široké masy: Již zítra by měl odhalit nové, cenově dostupnější, iPady a MacBooky

 
Dalších 7 fotografií v galerii
Novinky od Applu si konečně snadno pořídí i studenti? / Pixabay
Společnost Apple na své první letošní velké akci pravděpodobně představí, kromě jiných novinek, i nový iPad a MacBook.

Na „Spring 2018" hodlá Apple „pošťouchnout" kreativitu, invenci a nové nápady opět o krok dále – tak to alespoň najdete uvedené na novinářských pozvánkách na akci.

Je proto dozajista možné i to, že se dočkáme aktualizací jistých (dnes již lehce zatuchlých) řad anebo dokonce i nových produktů (sázíme minimálně na edukační software) a padlo cosi i o nové Apple Pencil (chytré tužce).

Levnější iPad

U Apple se pravděpodobně chystá také nový iPad, jenž má být nejlevnějším modelem této řady vůbec. Novinka má prý mířit cíleně i mezi studenty do školních lavic. Celé by to docela i zapadlo do některých fám posledních měsíců, podle nichž Apple údajně zvažuje i opravdu levný iPad.

Když nahlédneme do ceníku Apple nyní, tak odhalíme, že poslední iPad je kus uvedený v minulém roce a stojící 329 USD. To chystaný iPad má stát pouhých 259 dolarů. Určitě by to měl být pro Apple lákavý cíl, protože právě školní prostory vytvářejí fanoušky určité značky (a OS) na celý život.

Cenově dostupný MacBook nebo MacBook Air

Mnohé naděje fanoušků jsou ovšem směřovány hlavně k tomu, že firma Apple uvede levnější MacBook. I v této sféře se objevovaly poslední dobou zvěsti a náznaky, že by mohl Apple uvolnit na trh levnější 13" MacBook laptop.

Model by měl prý stát okolo 1 000 USD a možná nahradí lehký MacBook Air. Ten byl totiž uveden již před cca deseti roky, ale od té doby nenastalo příliš mnoho změn. Či přesněji, žádná.

Předpokládá se, že s novým MacBookem a iPadem se Apple pokouší vybojovat větší podíl na trhu, zejména mezi studenty a žáky hlavně poté, co v této oblasti již zaútočili giganti jako jsou Google a Microsoft – studenti si dnes opravdu spíše pořídí Google Chromebook nebo Microsoft Surface, než Apple iPad či MacBook, jež nepatří k nejlevnějším.

 
Vstoupit do diskuze  (1)

Mohlo by vás zajímat

Reklama