Minimálně stokrát rychlejší připojení než klasické WiFi přichází: Světelný přenos LiFi je i daleko bezpečnější

 
Další 2 fotografie v galerii
Technologie Light Fidelity se konečně objevuje v prvních kancelářích / Pixabay
Chcete si rozsvítit a přitom se tak připojit k superrychlému internetu? Nové LED osvětlení s technologii Light Fidelity (LiFi) představuje spojení širokopásmového internetového připojení a dostatečně silného osvětlení.

O co tedy jde? Lifi je oboustranná vysokorychlostní bezdrátová technologie stejně jako WiFi, ale pro přenos dat je místo rádiových vln využíváno spektrum světla. Osvětlení, které vyvinula společnosti Philips Lighting, využívající technologii LiFi, poskytuje širokopásmové připojení o rychlosti 30 Mb/s bez vlivu na kvalitu světla.

S rychlostí připojení 30 Mb/s si můžete na svých zařízeních současně přehrávat až několik videí v plně vysokém rozlišení a uskutečňovat videohovory.

LiFi nabízí oproti bezdrátové síti WiFi řadu zajímavých výhod, protože může být použito v místech, kde rádiové frekvence mohou rušit zařízení (například v nemocnicích), nebo kam bezdrátové signály nedosáhnou nebo jsou slabé (například v podzemí).

Vhodné je i pro prostředí vyžadující vysokou bezpečnost – například pro finanční nebo vládní instituce. LiFi totiž přidává další vrstvu zabezpečení, protože světlo nemůže procházet pevnými stěnami – a pro přístup k síti je světlo potřeba.

A jak to vlastně funguje? Svítidlo je vybaveno vestavěným modemem, který moduluje světlo při rychlostech, které lidské oko nedokáže zaznamenat. Světlo je detekováno LiFi USB klíčem připojeným do zásuvky notebooku nebo tabletu (v budoucnu bude tato technologie přímo zabudována do notebooků a dalších zařízení).

LiFi USB dongle vrací data do svítidla pomocí infračerveného propojení. Díky svítidlům s LiFi technologií získáte hned dvě výhody – energeticky úsporné LED osvětlení a zároveň bezpečné, ​​stabilní a rychlé připojení, protože LiFi má 10 000krát větší spektrum, než WiFi.

 
Vstoupit do diskuze  (1)

Mohlo by vás zajímat

Reklama