Výlet do vesmíru pro každého? Zkusit si život astronauta bude možné již za 4 roky v prvním vesmírném hotelu

 
Dalších 6 fotografií v galerii
Dovolená ve vesmíru na celých 12 dní / Orion Span
První hotel na světě Aurora Station, jenž bude se svými zážitky skutečně a doslova nad-pozemský, by se měl objevit na oběžné dráze již v roce 2021 s tím, že prvního hosta zde přivítají chlebem a solí (resp. variací v tubě) v roce 2022.

Hotel to ale nebude se svými zážitky jen luxusní, jako si jich již dopřávají moderní hyper-milionáři, ale doslova mega-luxusní: 12 dní zde zájemce přijde na 9,5 milionů USD.

Za projektem i jeho realizací stojí kalifornská firma Orion Span, jež naznačila, že její cíl je první návštěvník na orbitě nejpozději do pěti let a cenu chce podržet pod deseti miliony USD za návštěvu.

Krásy vesmíru a Země zde budete moci obdivovat celých 12 dní a zahrnuty budou nespočetné absolutně nepopsatelné zážitky: nulová gravitace, v průměru 16 východů a západů Slunce každý den a to nejdůležitější – zkusíte si život astronauta na plný úvazek. A je tu dokonce i hala na virtuální realitu nazvaná po Star Treku „holodeck" (zatím s brýlemi).

Projekt byl představen na sumitu Space 2.0 v San Jose. Celkem zde má být šest členů posádky: dva stálí jako obsluha a čtyři platící jako návštěva (podezřelé, že nejsou žádní animátoři?). CEO firmy Frank Burger naznačil, že jeho cílem je zpřístupnit zážitky vesmíru více i širší komunitě zájemců. Stanice též bude otevřená potenciálním výzkumným projektům (výroba v nulové gravitaci, růst rostlin, atd.).

Aurora Station bude mít 13,3 x 4,3 metru a bude v provozu neustále. Společnost sice zamýšlí postavit vše sama, je ale možné, že jí někdo podá pomocnou rukou – ať již znalostmi nebo technikou (NASA nebo vědecká obec). Navíc, Aurora Station bude plně modulární konstrukce, takže v případě úspěchu nebude problém přidat snadno na ubytovacím prostoru.

Mohlo by vás zajímat

Reklama