Změňte si raději heslo u vašeho smartphonu: Hacker překoná čtyřmístný PIN za pár minut

 
Dalších 5 fotografií v galerii
Heslo o 10 číslech už jen tak někdo neprolomí / Pixabay
Jedna americká firma vymyslela program, jenž je schopen provrtat se přes heslo do jakéhokoliv Apple iPhonu, a to za pár minut. A nyní jsou uživatelé z platformy Apple varovaní, aby svá šestimístná hesla změnili v rámci lepší ochrany na delší variantu.

Firma Grayshift stojí za blíže neupřesněnou technologií, kterou vyvinula. Podle jiné bezpečnostní firmy (Malwarebytes) byla Grayshift založená již v roce 2016 a má nějakých padesát zaměstnanců. Za jejím zrodem přitom stojí dlouhodobý bývalý bezpečnostní inženýr z Apple.

Firma je ohledně svého know-how velmi tajnůstkářská – dokonce ani na portál se nedostanete bez toho, aniž byste nepotvrdili, že jste z nějaké státní bezpečnostní služby. Její klíčový produkt se jmenuje „GrayKey" a je to skutečný „black box" - zde ovšem doslova. Jde totiž o přenosné zařízení, jež se vláme do jakéhokoliv iPhonu v rámci několika minut – a stačí mu k tomu jen dva lightning porty. 

Marketingové materiály produktu byly v USA obeslány po policejních organizacích a agenturách. V nabídce jsou přitom dvě verze jedna je online, na tři stovky nabití a stojí 15 tisíc USD. Neomezená offline přitom přijde na 30 tisíc USD.

Jak to vypadá, GrayKey může být použitý jak na iPhone 8, tak i u modelu X. Materiály se nezmiňují o tom, jakou že slabost využívají. Experti jsou ale přesvědčeni, že je to prostě klasický "brute-force". Tak dlouho se zkouší něco, dokud to nejde. Dají se připojit dva modely a trvá to až tři dny pro šestimístná hesla. Dokonce i modely označené jako „vypnuté/deaktivované" se dají otevřít.

Poté, co je iPhone rozlousknut, dá se jeho kompletní obsah stáhnout do zařízení a pak prohlížet online. Čtyřmístný PIN je zlomen za 6,5 minuty, 10 čísel až za 4629 dní.

 

Mohlo by vás zajímat

Reklama