Pár fíglů, jak dobře ozvučit venkovní party, grilování nebo piknik u vody

 
Další 4 fotografie v galerii
Kvalita ozvučení se odvíjí od kvality reproduktorů / Bose
S příchodem teplého počasí začíná i sezóna grilování, venkovních party a řada z nás vyráží i na pikniky do přírody. Někdo si takové aktivity nedokáže představit bez své oblíbené hudby. A jak tedy nejlépe ozvučit podobné outdoorové aktivity?

Pokud pořádáte akci pro více lidí, určitě nebude stačit z hlediska hlasitosti pustit muziku z mobilního telefonu. Nehledě ke kvalitě takové reprodukce.

Mnohem víc si party užijete s pořádným ozvučením. Dobře poslouží nejrůznější bezdrátové reproduktory. Abyste se vyvarovali případného zklamání, přinášíme vám několik rad k jejich výběru s ohledem na vaše aktivity. Pokud si zvolíte správně, vydrží vám reproduktor řadu let.

Buď budete poslouchat „chrchlátko“ bez basového základu a jasných zvonivých výšek, nebo pořádný zvuk. Je jen na vás, jak kvalitní hudební doprovod si zvolíte. Všechno se odvíjí od reproduktoru. Počítejte s tím, že kvalitní přístroj bude znít dobře i při nižší úrovní hlasitosti a že dobře reprodukovaná muzika vás vtáhne do víru dění mnohem silněji.

Ať už pro aktivity u vody či na pláži je třeba, aby reproduktor něco vydržel. A to nejen z pohledu vestavěné baterie. Základem je v tomhle případě odolnost vůči vodě nebo jemnému písku.

Jak poznáte, zda váš reproduktor vydrží nekomfortní podmínky? Vybírejte podle označení „IPX“. Jedná se o údaj deklarující stupeň odolnosti. Čím větší číslo ze škály 0 až 9 je u parametru IPX uvedeno, tím víc zařízení vydrží. Odolná elektronika nejčastěji splňuje standardy IPX4 a IPX7. „Čtyřka“ znamená, že reproduktoru nevadí postříkání vodou ani déšť.

Produkty splňující normu IPX7 můžete dokonce krátkodobě ponořit do vody a nic se jim nestane. Podmínky testu této specifikace jsou stanoveny na ponoření do hloubky 1 metru po dobu 30 minut. Pokud tedy hrozí, že s reproduktorem můžete zmoknout nebo chcete, aby pro jistotu vydržel ještě víc, berte při výběru v potaz kromě kvality zvuku také tenhle parametr.

Při tanečních party nebo větší grilovačce na zahradě je lepší spojit dva reproduktory bezdrátově do jednoho celku s tím, že hrají buď současně totožný mono zvuk, nebo plní každý z nich funkci jednoho stereo kanálu (levého a pravého). 

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama