S novým kompaktním Lumixem můžete fotografovat i v hloubce 31 metrů pod hladinou

 
Další 3 fotografie v galerii
Nový outdoorový šikula je vybaven i kompasem a výškoměrem / Panasonic
Pokud přemýšlíte, jaký digitální fotoaparát si vzít sebou na dovolenou, tak nepřehlédněte novinku společnosti Panasonic. Lumix FT7 totiž skutečně jen tak nerozbijete, navíc ho nepoškodí ani fotografování hluboko pod hladinou.

Na odolnost tohoto nového kompaktu se musíme podívat ze všeho nejdříve - je totiž tím nejzajímavějším, co nabízí. Bez poškození, a bez jakéhokoliv pouzdra, se s Lumixem FT7 můžete potápět (pokud to zvládnete) až do hloubky 31 metrů.

Kromě toho je tento digitální fotopřístroj odolný proti prachu, nevadí mu pád z výšky 2 metrů, je mrazuvzdorný do -10 stupňů Celsia a vydrží tlak až 100 kilogramů. Proti vzdušné vlhkosti, prachu a písku ho chrání hermeticky uzavřené tělo s gumovým těsněním a prvky z tvrzeného skla. 

Tím ale outdoorové funkce fotoaparátu ještě nekončí – je mimo jiné vybaven kompasem a výškoměrem. Určitě někdy také využijete praktickou funkci, kdy fotoaparát funguje jako kapesní svítilna, a to aniž by bylo nutné zapínat fotografické funkce.

Co se týká samotných fotografických funkcí, tak ani zde model nezklame a ve své třídě patří skutečně ke špičce. Disponuje snímačem High Sensitivity MOS s maximálním rozlišením 20,4 Mpix. Spolu s obrazovým procesorem zvládá tento snímač sekvenční snímání rychlostí 10 obrázků za sekundu (v sérii až 11 snímků za sebou) v plném rozlišení s mechanickou závěrkou, resp. 5 obrázků za sekundu s průběžným přeostřováním. 

Také optická část stojí za pozornost: objektiv je 4,6x optický zoom, který začíná na širokém ohnisku 28 mm (rozsah ohnisek je v přepočtu 28 - 128 mm). Důležité je, že nechybí optický stabilizátor obrazu.

Nesmíme zapomenout ani na další důležitý parametr, a to na elektronický hledáček typu LVF (Live View Finder) s úhlopříčkou 0,5 cm a rozlišením 1,17 megapixelu. Na prudkém sluníčku tak můžete lépe trefit snímanou scénu, než přes displej. Ten najdete pochopitelně na zadní straně modelu - má úhlopříčku 7,6 centimetrů a poměr stran 3:2. Mezi zobrazením na displeji a v hledáčku lze přitom rychle přepínat samostatným tlačítkem. 

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama