Vynález roku: Deštník, fungující na bázi dronu, nemusíte při bouřce vůbec držet v ruce

 
Další 1 fotografie v galerii
Free Parasol má letovou dobu zatím jen slabých 20 minut / Asahi
Drony se nám poslední dobou začínají objevovat jako zajímavé hračky prakticky ve všech podobách. Ovšem až teprve japonská firma Asahi Power Services dovedla svým vynálezem využití dronů ke skutečné dokonalosti a na zcela novou úroveň.

Nový produkt, zatím ve fázi vývoje, Free Parasol totiž bude autonomní AI deštník (nebo i slunečník), jež vás bude všude sám následovat.

Free Parasol využívá samozřejmě umělé inteligence a kamery k tomu, aby sledoval, kam kráčíte a ihned patřičně upravil korekce směru. Zařízení pomáhá lidem chodit skutečně handsfree, popřípadě můžete i v dešti pod tímto deštníkem držet pohodlně mobil. Model je prý praktický nejenom v dešti, ale také poslouží jako ochrana před sluncem.

Tak, to bychom měli ty pozitivní stránky novinky, blížíme se ale k odvráceným stránkám: zařízení váží cca 5 kilogramů, a proto je jeho letová doba jen slabých 20 minut. Výrobce se ale nechal slyšet, že si v této věci věří a že postupně zredukuje váhu deštníku těsně pod jeden kilogram a výdrž by se měla prodloužit až na jednu hodinu.

To ale prý výhradně za optimálních podmínek – zařízení totiž bude muset přemáhat silný vítr a gravitaci vody nebo sněhu, jež na něm bude ležet, takže ani pak to opravdu hodina nebude. Zařízení „Free Parasol" by se měl objevit na trhu již příští rok za 275 USD.

Novinka se sice pokouší dostat na již poměrně přesycený droní trh, ale jde skutečně o unikát – dron, jež vás ochrání před deštěm, to tu ještě ale opravdu nebylo.

Již v roce 2020 má být trh s drony na úrovni 100 miliard USD. Ale drony se dnes nevyskytují pouze na obloze, jak by si možná někdo mohl chybně myslet: také jezdí po zemi do míst, kam člověk nemůže, anebo je to příliš nebezpečné (ověřují například celistvost potrubí atd.).

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama