Corolla přijede příští rok s novými technologiemi a hybridem páté generace

Technologie nanoe-X pomáhá v kabině udržovat také správnou vlhkost vzduchu / Toyota
Toyota Corolla pro modelový rok 2024 nabídne několik zcela nových technologií. Bude mezi nimi například praktický digitální klíč pro otevírání vozu pomocí chytrého telefonu nebo systém regulace kvality ovzduší nanoe-X se schopností potlačovat šíření virů, bakterií, alergenů a nepříjemných pachů v kabině vozidla.

Všechny Toyoty Corolla jsou podle webu automobilky již od svého faceliftu z kraje roku 2023 vybaveny pátou generací hybridní technologie, která přináší lepší jízdní schopnosti a delší čistě elektrickou jízdu při současném snížení spotřeby paliva a emisí.

Toyotu Corolla v modelovém provedení 2024 je možné objednávat od září 2023, výroba bude zahájena v lednu a první vozy by k zákazníkům tedy měly dorazit v průběhu března 2024. Dodací lhůty pro model Corolla se na českém trhu v posledních týdnech výrazně zlepšily, a to zejména u verze Corolla Touring Sports (kombi). Všechna provedení jsou aktuálně ve vybraných verzích skladem a při objednání do výroby se standardní dodací lhůtou do 3 měsíců.

Snadný přístup se smart digitálním klíčem

Majitelé Corolly modelového roku 2024 mohou nově využívat praktické řešení v podobě chytrého digitálního klíče. Vedle fyzického klíče je tak vozidlo možné otevřít a běžně používat prostřednictvím chytrého telefonu.

Smart digitální klíč je kompatibilní s telefony s operačními systémy Apple iOS a Android a umožňuje ke každému vozidlu uložit až pět osobních profilů. Autorizovanému uživateli tak k odemčení a spuštění vozidla stačí mít u sebe mobilní telefon – bez nutnosti před odemykáním spouštět aplikaci.

Uvedená technologie usnadňuje sdílení přístupu mezi členy rodiny, stejně jako autorizaci třetích stran k použití vozidla (např. servisních techniků nebo posádek asistenčních služeb). Systém najde uplatnění i při sdílení vozidla různými řidiči, například v rámci platforem sdílení automobilů.

Jednoleté předplatné služby je zahrnuto v ceně nové Toyoty Corolla, digitální klíč je standardem od výbavové linie Style (ve výbavě Comfort se nabízí jako prvek na přání).

Kvalita ovzduší díky technologii nanoe-X

Klimatizace nové Corolly přispívá k pohodě a komfortu všech pasažérů na palubě prostřednictvím nové technologie čištění vzduchu nanoe-X.

Řešení vyvinuté firmou Panasonic a v Evropě uvedené ve vůbec prvním modelu značky Toyota funguje na principu vypouštění bilionů nanočástic vody do proudu vzduchu vycházejícího z výdechů ventilace. Nezávislé laboratorní testy prokázaly, že tyto tzv. hydroxylové radikály mají při použití v uzavřených prostorech celou řadu příznivých dopadů. V kabinách automobilů včetně nové Corolly například pomáhají potlačovat negativní vlivy bakterií a virů obsažených ve vzduchu, zamezovat šíření plísní, potlačovat pyly a ostatní alergeny, například ve spojení s domácími zvířaty, ničit nebezpečné látky obsažené v jemných částicích (PM2.5) nebo eliminovat běžné nepříjemné pachy.

Technologie nanoe-X dále v kabině pomáhá udržovat správnou vlhkost vzduchu, což má pozitivní dopady na lidskou pokožku a vlasy.

Tyto výhody se projevují při každém použití klimatizace, ale obzvláště velký přínos mají při cestování ve městě, kde je znečištění ovzduší nejvyšší, stejně jako v případech, kdy se ve vozidle střídají různí řidiči a cestující. Systém najdeme v základní výbavě nové Corolly od stupně výbavy Style.

Nové odstíny karoserie

Toyota rozšiřuje nabídku odstínů karoserie o novou metalickou zelenou smaragdovou (pro verze hatchback a Touring Sports). Tento výrazný sytý odstín je k dispozici pouze ve verzi s dvoubarevným lakováním v kombinaci s kontrastní leskle černou střechou a sloupky, dodávající vozu kultivovaný a současně sportovní vzhled.

Pro vyšší výbavy Toyoty Corolla v provedení GR SPORT je k dispozici nová černá povrchová úprava Liquid Black aplikovaná na některé prvky exteriéru a přinášející rafinovaný matný chromový efekt u vnějších zpětných zrcátek, dekorů dveřních prahů a dekoru ve spodní části předního spoileru.

Zdroj: Toyota

Mohlo by vás zajímat

Reklama