Peugeot 408 se stal Flotilovým autem roku 2023

V příštím roce dorazí Peugeot 408 také jako 100% elektromobil / Peugeot
Dynamický fastback Peugeot 408 byl 21. listopadu vyhlášen Flotilovým autem roku 2023 v České republice. Cenu převzal Roman Kraus, vedoucí fleetového prodeje značky Peugeot. I v uplynulých letech se vozy Peugeot v této anketě pravidelně umisťovaly na stupních vítězů, a to v rámci jednotlivých kategorií, nejvyšší ocenění však značka v letošním roce získala poprvé v historii.

Titul Flotilové auto roku je oceňovaný zejména v oblasti fleetových prodejů. Rozhoduje o něm porota tvořená 150 správci vozových parků významných českých firem. Ti se sešli 21. září na polygonu v Hradci Králové, aby nominované vozy otestovali a rozhodli o vítězi.

Fastback Peugeot 408 svými jízdními vlastnostmi porotce nepochybně zaujal, dle pořadatelů akce byl totiž nejvíce testovaných vozem ze všech kandidátů. K vítězství v anketě však významnou měrou přispěl i atraktivní design, za který byl tento vůz na začátku letošního roku odměněn i prestižním mezinárodním oceněním Red Dot Award 2023 v kategorii Produktový design.

Dalšími argumenty vozu Peugeot 408, které jsou významné zejména z pohledu firemních klientů, jsou dva plug-in hybridní pohony o výkonu 180 nebo 225 koní. Před několika dny se nabídka motorizací rozrostla i o mild-hybrid a v příštím roce dorazí Peugeot 408 také jako 100% elektromobil.
 
„Jsem nesmírně hrdý, že se našemu vozu Peugeot 408 podařilo prosadit v tak silné konkurenci. Názorně ukazuje, jak rychle a výrazně se značka vyvíjí z pohledu designu i technologií. Jsem rád, že se modelová řada 408 dále rozrůstá a že již brzy budeme moci našim klientům představit tento vůz s novým pohonem,“ řekl Roman Kraus, vedoucí fleetového prodeje značky Peugeot.
 
V anketě Flotilové auto roku značka Peugeot v uplynulých letech slavila řadu úspěchů díky prvenstvím v jednotlivých kategoriích. Například v loňském roce Peugeot 308 SW zvítězil v kategorii Referentské vozy, v roce 2021 Peugeot e-208 v kategorii Elektrické vozy a v roce 2020 Peugeot Partner v kategorii Užitkové vozy.

Zdroj: FlotilaPeugeot

Mohlo by vás zajímat

Reklama