Používáte smartphone neustále celý den? Operační systémy už budou kontrolovat i tuhle závislost

 
Další 3 fotografie v galerii
Přehlednější bude nyní i rodičovská kontrola / Pixabay
Například v rámci posledního updatu operačního systému iOS 12 představila společnost Apple nové kontrolní nástroje pro omezení nadbytečného využívání chytrých mobilů.

Problém je dle řady kritiků v tom, že moderní smartphony znamenají pro uživatele přílišnou časovou (a vlastně i fyzickou a psychickou) zátěž a leckdy se od nich prostě lidé neumí, a to nejen dospívající, vůbec odtrhnout.

Upgrade na iOS 12 bude samozřejmě zdarma (někdy v příštích měsících) a kromě lepší kontroly nad notifikacemi Apple přislíbil i sdružené notifikace (zřejmě v rámci redukce počtu celkových „vyrušení"). Vše se dá nastavit tak, že když již příliš dlouho využíváte svůj smartphone, začnou se postupně blokovat (respektive omezovat) vámi (nebo rodiči či šéfem) některé aplikace.

Veškeré funkce byly představeny včera na konferenci Worldwide Developers Conference v San José a to úřadujícím šéfem Apple, Timem Cookem. Ten se pochlubil i s chystanou kvalitnější Siri AI, s vyšším výkonem u starších modelů a novým softwarem pro jeho zařízení řady Watch a TV.

Apple iOS 12 bude poskytovat lepší kontrolu i nad funkcí „Nerušit" (po ránu nyní vyskočí jen hláška, zda chcete vidět více a ne všechny notifikace zároveň). A též i lepší kontrolu nad tím, jaké notifikace se budou moci objevit na displeji (pokud je vůbec chcete).

K tomu přibude v iOS 12 i funkce „Aktuální čas", jež prozradí, jak dlouho přístroj již používáte (ukáže i časové grafy v té či oné aplikaci) a „Memoji", která pro změnu umožní vytvářet animované verze vás samých. Navíc, i pro jednotlivé konkrétní aplikace nyní půjde nastavit maximální čas použití. Přehlednější bude i rodičovská kontrola, jež jedním pohledem odhalí, nad čím vaše dítko strávilo svůj čas.

Ty nejzajímavější nové funkce jsou ale jasné – umožní lidem hned zjistit, jak moc času již nad smartphonem proseděli a pomůže jim ho snad příště zredukovat. Podle vlastních slov Apple (Craig Federighi ze sekce softwarového vývoje): „Nová verze software je navržena tak, aby nám pomohla co nejlépe nakládat se svým časem."

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama