Jaký smartphone má nejkvalitnější fotoaparát a kameru současnosti? Samsung, ani Apple to nejsou

 
Další 2 fotografie v galerii
Model automaticky rozezná při fotografování více než 500 scénářů z 19 různých kategorií / Huawei
Podle známého žebříčku DxOMark nabízí aktuálně nejkvalitnější způsob záznamu videa i fotografií model Huawei P20 Pro. V čem vlastně utekl konkurenci?

Huawei P20 Pro je prvním chytrým telefonem s trojitým fotoaparátem. Ten vznikl ve spolupráci s německou fotografickou legendou Leica, proto není divu, že vzniklo něco výjimečného.

Zabudovaný digitální fotoaparát využívá čočky VARIO-SUMMILUX, dvě hlavní se chlubí clonou F1.8 a F1.6, třetí pak F2.4. Díky tomu můžete s tímto smartphonem pořizovat dostatečně kvalitní fotky i za zhoršených světelných podmínek.

Manuálním nastavením můžete dosáhnout maximální hodnoty 102.400 ISO. Pro srovnáni, to je vyšší číslo, než jaké nabízí profesionální zrcadlovky jako Canon 5D Mark II (ISO 25.600) nebo Sony NEX-7 (16.000).

P20 Pro je na úrovni doby i z hlediska umělé inteligence. Ta smartphonu umožňuje při focení automaticky rozeznávat více než 500 scénářů z 19 různých kategorií. Algoritmům umělé inteligence napomáhá výkonný procesor, který rozpozná až 2005 snímků za minutu. Překonává tak snímkovou frekvenci standardního videa, která se pohybuje okolo 30 obrázků za vteřinu.

Huawei P20 Pro nabízí také slow motion mód, který 32násobně zpomaluje běžný pohyb. To znamená, že video zachycuje 960 snímků za vteřinu. To všechno dělá z tohoto modelu špičku ve své kategorii a zejména z hlediska záznamu videa a fotografií.

Mohlo by vás zajímat

Reklama