Nejznámější světový vizionář se potýká neustále s problémy: Teď musel dokonce vyhodit z továrny špióna

 
Další 3 fotografie v galerii
Musk plánuje, že se výroba rozjede až na 700 kusů Modelu 3 za jeden pracovní týden / Pixabay
Elon Musk určitě nemá na růžích ustláno, jak dokazuje e-mail, jenž minulou neděli rozeslal všem zaměstnancům, z něhož se dozvěděli o sabotáži přímo v jejich podniku.

Americký vizionář tak jednomu ze zaměstnanců společnosti Tesla přisuzuje „rozsáhlou a ničivou" sabotáž, včetně „přímých změn v kódu" ve firemním výrobním systému. Tento muž prý pod falešnou identitou odesílal vysoce citlivá interní data třetím stranám.

E-mail obdrželi všichni lidé z firmy Tesla a mimo jiné v něm bylo řečeno i to, že dotyčný (zatím anonymní osoba) se k činu přiznal a naznačil, že to spáchal jako osobní mstu za to, že byl přeskočen při povyšování.

Elon Musk ale není hloupý a nikdy ani nebyl, není šéfem Tesly a SpaceX náhodou. Tak či onak, ve zprávě se rovněž rozebírá fakt, že dotyčný možná pracoval sám, ale možná také ne. A uvedl zde doslovně: „Jak všichni dobře víte, je zde dlouhá řada organizací, co by Teslu ráda viděla zničenou a na kolenou. Buďte proto velmi pozorní."

A pak pokračoval:„Plný rozsah sabotérových škod ještě zatím není známý, ale už to, k čemu se přiznal, je dost špatné. Podle jeho údajné motivace se to stalo proto, že byl přeskočen při povýšení, což byl evidentně dobrý tah z pohledu těchto jeho činů. Nicméně, dost možná zde probíhá na pozadí více, nežli se zdá na první pohled. Proto bude další týden probíhat důkladné vyšetřování celé záležitosti. Musíme všichni zjistit, jestli pracoval sám, nebo s někým z Tesly, anebo s externí organizací."

Ale z Tesly dorazily i dobré zprávy, o kterých Musk mluvil ještě před uvedenou kauzou: Tesla Model 3 se již nebude vyrábět jen v počtu 500 kusů/týdně, ale plánuje se výroba až 700 kusů Modelu 3 za jeden pracovní týden.

Mohlo by vás zajímat

Reklama