Češi si oblíbili soundbary: Je to logické, protože kvalita zvuku je u moderních televizí stále horší

 
Další 2 fotografie v galerii
Některé modely soundbarů mohou být doplněny subwooferem pro velmi výrazné basy / Panasonic
Pokud si zakládáte při sledování filmů a poslechu hudby na působivém zvukovém zážitku, asi nedáte dopustit na systémy vícekanálového domácího kina. Dnes jsou však na vzestupu soundbary, tedy zvukové lišty. Co nabízejí?

Soundbar je vlastně podlouhlý reproduktor určený k položení pod televizor nebo k instalaci nad něj. Zásadně zpravidla zlepší srozumitelnost dialogů ve filmech, dle modelu dokáže vytvořit z jednoho místa efekt prostorového zvuku a zároveň lze využít jako centrální audiosystém pro poslech hudby v obývacím pokoji.

Některé modely soundbarů mohou být doplněny subwooferem pro velmi výrazné basy. Dobrým příkladem je třeba stereo soundbar Panasonic SC-HTB688 s výkonem 300 W, třemi nezávislými reproduktory a bezdrátovým subwooferem.

Díky vestavěnému rozhraní bluetooth ho můžete využít i pro přehrávání hudby z telefonů, tabletů nebo notebooků. Jiní výrobci jdou čistě modulární cestou.

U několik milimetrů tenkých televizorů má zmenšování prostoru pro audio systém skutečně za následek omezené zvukové možnosti. Někteří výrobci televizorů řeší úspěšně popsaný stav tím, že instalují k tenké obrazovce televizoru soundbar automaticky.

Ten sice zesílí ve spodní části celý přístroj, ale nabídne designově sladěný komplet poskytující špičkový obraz i zvuk. Tuto cestu volí například německý výrobce Loewe u některých svých televizorů. Konkrétně model Loewe bild 7 má výkonný soundbar s celkovým počtem 10 reproduktorů a výkonem 1 200 W instalovaný za OLED obrazovkou. Po zapnutí se celý displej pomocí motorického systému vysune automaticky nahoru a odhalí audio systém.

Mohlo by vás zajímat

Reklama