Sestavte svým dětem notebook sami: Model s 10,1“ displejem budou mít raději než LEGO

Všechny komponenty jsou uvnitř balení poskládány jako LEGO / Kano.me
Web Kano.me je pro všechny nadšence, lačně sledující technologie, jistě dobře známý, jelikož nám již přinesl pěknou řádku počítačových stavebnic a sad. A jak vám vzápětí prozradíme – ani dnes tomu nebude jinak.

Tento model spadá do kategorie „notebook“ a zajímavé na něm je to, že na rozdíl od většiny jiných notebooků, tento má klávesnici i zařízení s LCD panelem oddělené. Možná by tedy přece jen bylo přesnější sáhnout po označení „přenosné PC“.

Tak či onak, veškeré komponenty u modelu jsou uvnitř poskládány jako LEGO, dokonce tu je navíc i návod, jenž vám poradí, jak to vše poskládat, až vám přijde po jeho objednání (cena 329,99 EUR).

Celé to docela připomíná loňský PC kit Computer Kit Complete od Kano.me, ale je tu přece jen rozdíl – zde je vše potřebné přímo již přibaleno, takže můžete hned začít. Na základní desce Raspberry Pi 3 zde běží speciální OS zvaný Kano OS a vaše ratolesti patrně potěší tím, že bude plný spoustou dětského učebního softu (zábavné programování, nic moc složitého), hrami a pár základními aplikacemi typu YouTube a WhatsApp.

Součástí sady je i baterie, 8 GB microSDHC paměťová karta na systém (tu vyžaduje Pi 3) a "udělej-si-sám" reproduktor a trio USB portů. Je tu součástí i Sound Sensor (připojuje se přes USB) a stejně jako Motion Sensor (cca 30 USD na e-shopu) se dá používat s kódem pro první jednoduché projekty. Též budete vyrábět hry jako je Snake a Pong, manipulovat s Minecraftem díky kódu a dělat hudbu.

Místní programovací jazyk je navíc jednoduchost sama, takže obav netřeba. Je tu i jakýsi herní systém, během něhož procházíte tutoriály a přitom jakoby sbíráte levely a zkušenosti. Škola hrou již lépe nejde ztvárnit, Komenský by měl radost.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama