Bezdrátová digitální zrcadlovka pro začátečníky: Na jedno nabití dokáže pořídit až 1500 snímků

 
Další 3 fotografie v galerii
Ergonomický design novinky nabízí hluboký grip a pohodlnější umístění tlačítek / Nikon
Nová kompaktní digitální jednooká zrcadlovka Nikon D3500 se 24 miliony pixelů se dobře ovládá i drží v ruce, navíc nechybí ani bezdrátové rozhraní Bluetooth pro snadné přesypání nových snímků do počítače či vašeho smartphonu.

Srdcem této nové zrcadlovky je samozřejmě velký obrazový snímač fotoaparátu ve formátu DX (konkrétně jde o APS-C CMOS), obsahující 24,2 milionu pixelů, a nabízející široký rozsah citlivosti od ISO 100 do 25 600.

To je kromě použití kvalitního objektivu (využít můžete celou řadu objektivů Nikkor) základem pro pořízení dostatečně kvalitních fotografií i videozáznamů (ve Full HD kvalitě: rozlišení až 1920 × 1080 při 60 snímcích za sekundu) i za ne zcela ideálních světelných podmínek.

S modelem můžete začít klidně fotografovat i bez větších zkušeností, protože Nikon D3500 dispnuje nejenom manuálním nastavením clony a času, ale také prioritními režimy, řadou přednastavených režimů, ale také plnou automatikou. Důležité je, že i rozsah expozičních časů je zcela dostatečný, ať již fotíte západ slunce nebo sportovní utkání, či aktivitu svých dětí: pohybuje se totiž od 1/4000 sekundy až do půl minuty. 

Z dalších specifikací tohoto modelu bychom upozornili na to, že ostřící systém obsahuje hned 11 zaostřovacích bodů, na úrovni doby je i sekvenční snímání s maximální rychlostí pěti snímků za sekundu.

Výrobci se povedl i skutečně ergonomický design novinky, který nabízí nový hluboký grip a pohodlnější umístění tlačítek. Fotoaparát tak dobře padne do ruky a na zadní straně máte dostatek prostoru pro položení palce.  

Pořízené fotografie se ukládají na paměťové karty SDHC (případně SDXC). Do počítače můžete obrazový materiál přetáhnout kabelem pomocí micro-USB portu nebo HDMI, komfortnější ale bude využít bezdrátové rozhraní Bluetooth s dosahem až 10 metrů. Model bude již tento týden v prodeji, v setu s nejjednodušším objektivem (18-55 mm) ho pořídíte za cca 13.000 Kč.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama