VisionBook 13Wa Pro: lehký notebook s kvalitním 13,3" displejem s Full HD rozlišením jen za pár tisíc korun

 
Další 3 fotografie v galerii
Praktická je přítomnost vestavěné čtečky otisků prstů / Umax
Dnes vás chceme upozornit na zajímavý, cenově dostupný, notebook, který se objevil na našem trhu letos v létě. Jde o UMAX VisionBook 13Wa Pro, který zaujme nejenom solidním výkonem, nízkou hmotností, ale především velmi kvalitním 13,3 palcovým IPS displejem s Full HD rozlišením (1920 x 1080 bodů).

Tento stylový, v krystalicky bílém provedení, kompaktní notebook snadno vezmete na jednání nebo domů z práce, protože jeho hmotnost je pouhých 1,3 kilogramu (při rozměrech 318 x 211 x 13 milimetrů). Nejde však jenom o mobilitu, ale také samozřejmě o výkon - a ten v poměru k nízké ceně modelu není vůbec špatný.

Novinka totiž disponuje nejnovějším čtyřjádrovým procesorem Intel Apollo Lake N3450 (1,1 GHz - max. 2,2 GHz), jenž je navíc doplněný grafikou Intel 9. generace. Nový Apollo Lake by měl podle výrobce zajistit až o 30 % vyšší výkon proti předchozí generaci procesorů a také úsporný provoz. Díky tomu je VisionBook 13Wa Pro s 4 GB RAM schopen pracovat až 8 hodin na jedno nabití baterie (jež má kapacitu 4600 mAh).

Na spodní straně zařízení je přídavný slot pro M.2 SATA SSD disk, takže nebudete mít problém s kapacitou úložiště. Nechybí ani duální AC Wifi a Bluetooth konektivita.

Pro připojení externích zařízení je osazen USB 2.0 i USB 3.0 porty. Notebook lze připojit k externímu monitoru nebo HD televizi pomocí HDMI portu.

Praktická je také přítomnost vestavěné čtečky otisků prstů (jež je kompatibilní s technologií Windows Hello), kterou využijete pro rychlé přihlášení. K dispozici je i webová kamera (s 2 MPix snímačem) na přední straně notebooku.

Novinka, která je vybavena operačním systémem Windows 10 v češtině, je aktuálně dostupná na tuzemském trhu za 6.500 Kč.

Mohlo by vás zajímat

Reklama