Jak být v aplikaci WhatsApp neviditelný, aniž byste ji museli celou smazat?

I na WhatsAppu můžete být inkognito / Pixabay
Je snadné se s aplikací WhatsApp nalogovat do většiny moderních sociálních sítí jako je Snapchat, Facebook nebo Twitter. A zde se pak přepnout do „Invisible" režimu, abyste si vyhradili nějaký čas pro sebe.

Když ale přijde na WhatsApp samotný, dokud jej máte na svém smartphonu, tak se nemůžete prostě zbavit notifikací, ať děláte, co děláte. 

Navíc, druhá strana stále tuší, zda jste online nebo jste si něco (ne)přečetli. Dá se to udělat pomocí další třetí aplikace (třeba díky Firewall aplikacím jako je Mobiwol nebo NoRoot Firewall zakážete WhatsAppu konektivitu pro konkrétní aplikace). My se dnes ale podíváme na přímou metodu, tedy jen díky pomocí šikovného nastavení aplikace, popřípadě systému.

1. Deaktivace WhatsApp zvonění

Bohužel zde není v možnostech aplikace WhatsApp vůbec nastavení zvuku, a to ani pro zprávy, ani pro hovory. Musíte si prostě vždy vybrat zvonění. Jestliže nechcete vypnout do ticha i celý váš smartphone, máte jediný snadný "hack", jak se s tím porvat: vytvořte si vlastní zvonění (absolutně tiché, takže stačí nahrát 1 sekunda a uložte ji nějak snadno dohledatelně, například jako „Tichá znělka") a pak si jej tu vyberte (WhatsApp >> Settings >> Notifications a zde pak vyberte „Tichá znělka" jakoby v sekci notifikací i volání).

2. Vypnutí WhatsApp ikony z oznamovací oblasti

Jděte to nastavení vašeho smartphonu (General Android settings) a zde pak zvolte dále: Apps>> Seznam aplikací >> vyberte WhatsApp >> klepněte na Notification a vypněte všechny notifikace WhatsAppu. Vypněte i vibrace a pop-upy. Nyní nebudete vědět, zda jste něco od někoho dostali anebo ne, dokud cíleně neotevřete WhatsApp a nepodíváte se sami.

3. Vypnutí světelné notifikace

To je poměrně jednoduché: jděte do WhatsApp >> Settings >> Notifications >> Light a zde zvolte "None". A poté již jen můžete odstranit ikonu WhatsAppu z Home obrazovky. Aktuálně je tu tedy takový stav, že budete sice dostávat zprávy do WhatsAppu na pozadí, ale nikdy se o nich nedozvíte. Sejdou z očí a sejdou i z mysli. A již se neozývá ani žádný zvuk z WhatsAppu. Pakliže zatoužíte po tom zjistit, zda vám ve WhatsAppu něco přišlo, musíte jej spustit v aplikacích a podívat se svépomocí.

4. Zabraňte aplikaci WhatsApp držet si mobilní data

Běžte opět do nastavení (General Android settings) a zde pak: Apps >> Seznam aplikací >> vyberte WhatsApp >> klepněte na Force stop. A vypněte i „Background Data" (je to pod položkou „Data"). A nezapomeňte ani odstranit u WhatsApp všechna běžná povolení. 

5. WhatsApp je mrtvý, ať žije WhatsApp

Výše řečené „umrtví" celkově WhatsApp i bez toho, aniž byste ho celý odinstalovali. Přestane to ale celé fungovat, jakmile zase WhatsApp spustíte, pak totiž zprávy zase začnete získávat. Pozor tedy na to.

Mohlo by vás zajímat

Reklama