Od dnešního dne si můžete v České republice pořídit nové modely iPhone XS a XS Max s podporou eSIM

 
Další 2 fotografie v galerii
Modely iPhone XS a XS Max ve srovnání s předcházejícím modelem iPhone 8 Plus / Apple
Od soboty 29. září prodává společnost T-Mobile nové modely iPhone XS a XS Max. Mezi nejvýraznější novinku patří podpora integrované eSIM. Co to přinese zákazníkům?

eSIM (embedded SIM) má stejnou funkci jako klasická SIM karta. Uživatel ji ovšem do zařízení nevkládá, ale prostřednictvím QR kódu do něj jen nahraje tzv. eSIM profil. Poté se zařízení přihlásí k mobilní síti T-Mobile jako s klasickou SIM kartou.

Do zařízení může být souběžně uloženo i více eSIM profilů, pouze jeden je ale v daném okamžiku aktivní (tj. přihlášený do mobilní sítě).

Očekává se, že se výrobci začnou postupně od plastových SIM karet odklánět a do svých telefonů a dalších zařízení budou eSIM integrovat. Nové modely Apple iPhone jsou první zařízení s plánovanou podporou eSIM v nabídce T-Mobile.

Nástup eSIM jde ruku v ruce s rozvojem internetu věcí (IoT) díky snadné aktivaci, správě a hromadnému ovládání IoT zařízení. Jde například o chytré hodinky, fitness trackery, měřicí čidla nebo třeba chytré automobily a další doplňky, které dnes propojujeme se svým mobilním telefonem.

Základní cena modelu Apple iPhone XS se 64 GB začíná na 29 989 Kč, modelu XS se 256 GB pak na 34 489 Kč. Na nejlevnější model řady Max (iPhone XS Max se 64 GB) si musíte ovšem připravit 32 989 Kč.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama