Nacisté podle řady svědectví šlechtili agresivní pratury a psí armádu k boji

 
Další 1 fotografie v galerii
Německý ovčák je plemeno psa skutečně pocházející z Německa / Pixabay
Adolf Hitler upíral svoji pozornost i na říši zvířat. I tady chtěl sobě i světu dokázat, že je jeho pánem. Proto se například rozhodl probudit k životu i pratura, velice agresivního tvora, kterému se údajně postavil Siegfried, prapředek Germánů.

Vybral si Bělověžský prales, což je území, jež se rozkládá na hranicích dnešního Polska a Běloruska. Během jediného týdne tu Němci připravili krajinu pro chov pratura čisté rasy.

Tato zvířata měla být zabijáky, kteří by zadupali každého. O jejich obnovu se snažili nacističtí vědci bratři Lutz a Heinz Heckové. Fascinovala je dávná historie tohoto zvířete i fakt, že právě s praturem se utkávali staří Germáni – stal se tak svědectvím o udatnosti jejich rasy. 

Agresivní tvorové útočící proti lidem 

Heckové si mysleli, že původní znaky praturů se vyskytují u různých zvířat, a proto putovali po Evropě, aby našli jejich představitele. Vyhledávali třeba bojové býky ze Španělska, nebo divoké kusy býků z Korsiky. Masivní kusy býčích jedinců objevovali na skotské vysočině.

Svaly hledali zase u francouzských býků. Zkrátka toužili po koktejlu těch nejvybranějších vlastností a chtěli zpětným šlechtěním vytvořit nadzvíře, které by žilo v Bělověžském pralese. Opravdu takto vznikla agresivní zvířata, která se snažila hlavně útočit proti lidem. 

Toužili i po prakoni

Jak ale všichni víme, Hitler válku prohrál. Co se stalo s bělověžským stádem? Velkou část z těchto jedinců vystříleli partyzáni a sovětští vojáci. Přesto někteří zbyli. Jejich potomky ovšem bylo nutné také utratit kvůli jejich nesmírné agresivitě.

Musíme ale podotknout, že podobné snahy měli nacisté i v případě koně. Bratři Heckovi dostali za úkol šlechtit i tarpana, předchůdce koně. Další pokusy ale podnikali Němci i se psy. 

Správný germánský hafan

Tady jsou ovšem úspěchy větší a nenáležejí nacistům. Pes znázorňující kladné znaky Němců totiž "vznikal" už na počátku 20. století. Jeho křížením se zabýval Max von Stephanitz. Vyšlechtil německého ovčáka, velmi inteligentního psa.

Jenže dlužno dodat, že i on považoval Germány za nadrasu. Dokonce se rozhodl rozdělit zvířata na základě chování a úrovně majitelů psů. Majitele neochočených psů považoval třeba za liberály a bolševiky.

Chtěli naučit psy mluvit?

Psům věnovali nacisté mimořádnou pozornost. Pozorovali jejich vlastnosti, zkoušeli prý dokonce psy donutit, aby dokázali packou vyťukat signál, nebo luštit příkazy svých pánů telepatií. Poblíž Hannoveru dokonce údajně podle švédského historika Jana Bondersona vytvořili jakousi psí školu.

Tam putovali nejinteligentnější psi z celé říše, a dokonce se tam měli učit mluvit lidskou řečí. Podle Bondersonova výzkumu nacisté dokonce plánovali jakousi psí armádu, která by bojovala po boku příslušníků SS a také dokázala hlídat koncentrační tábory. To se ovšem nepodařilo.

Mohlo by vás zajímat

Reklama