Reprosoustava Concentro M eliminuje stojaté vlnění a poskytuje hudební zážitek pro náročné

 
Další 2 fotografie v galerii
Hluboké tóny reprodukují dva páry tyčí spojených basových měničů s hliníkovými membránami / Elac
Design novinky je odvozen z vyššího modelu Concentro a je inspirován světoznámým mrakodrapem Mode Gakuen Cocoon Tower. Oblý tvar potlačuje vlny vznikající odrazem od přední části skříně a eliminuje stojaté vlnění, při němž se zvukové vlny tříští uvnitř reproduktoru.

Konstruce Concentro M disponuje výškovým reproduktorem „Jet“ nejnovější generace. Jeho membránu tvoří folie tenčí než lidský vlas, která je ručně skládána do unikátního tvaru vlnovky.

Přednostmi jsou větší účinnost, širší směrovost, absolutně minimální setrvačnost a tím také rychlé reakce reproduktoru na zvukový signál. Výsledkem je přirozenější podání výšek bez sykavek.

V sestavě Elac Concentro M je tato technologie použita v provedení VX Jet, kdy je výškový měnič Jet osazen doprostřed středového reproduktoru. Díky tomu jsou všechny, z pohledu směrovosti, důležité frekvence vyzařovány z jednoho bodu. Celý VX Jet reproduktor lze zároveň nastavit v jeho ose vůči přední stěně soustavy v rozmezí 12 mm a tím podle charakteristiky místnosti a vlastních preferencí upravit charakteristiku zvuku.

Pro dobře zatlumené prostory, ve kterých jsou závěsy a čalounění, lze tak zvětšit prostorovost, a naopak v místnostech s vysokou odrazivostí stěn se dá reprodukce vhodně zaostřit a zlepšit lokalizaci zdrojů zvuku v nahrávkách.

Hluboké tóny reprodukují dva páry tyčí spojených basových měničů s hliníkovými membránami využívajícími velkou kmitací cívku pohybující se v poli mohutného magnetu. Ty jsou vestavěny do boků reprosoustav. 

Na takto kvalitní reproduktorovou soustavu si ovšem budete muset připravit 410.000 Kč za kus, tedy 820.000 Kč za pár.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama