Šokující průzkum: Délka prstů na ruce může prozradit skutečnou sexuální orientaci

 
Další 1 fotografie v galerii
Intenzivnější vystavení potomka působení mužského hormonu testosteronu v děloze by mohlo být spojené s délkou prstů / Pixabay
Podle letošního průzkumu vědců z univerzity v Essexu je prý možné, že délka jednotlivých prstů na ruce něco vypovídá o sexuální orientaci dané osoby. Tak třeba ženy, jejichž prsteník je delší, než jejich ukazovák, bývají častěji lesbické orientace.

Nejedná se skutečně o řetězový hoax, ale o seriozní výzkum, jenž letos proběhl na známé univerzitě v Essexu. Tam totiž podrobili důkladnému studiu dvojčata, přičemž jedno z nich bylo heterosexuální a druhé nikoliv.

A nakonec bylo zjištěno, že všechny homosexuálně zaměřené osoby měly větší rozdíl mezi délkou ukazováku a prsteníku (tedy prsteník delší, než ukazovák), přičemž více viditelné to bylo u žen.

Zdá se, že intenzivnější vystavení budoucího potomka působení mužského hormonu testosteronu v děloze by mohlo být spojené jednak s délkou prstů, ale také se sexuální orientací. Jak ženy, tak i muži jsou v děloze vystaveni „mužskému" hormonu testosteronu, ovšem vždy v různé míře.

V rámci studie vědci vypozorovali i to, že v osmnácti skupinách ženských dvojčat mělo to lesbické dvojče více „mužské" ruce, než jeho heterosexuální sestra. U mužských dvojčat s různou orientací nebyl rozdíl v délce prstů tak výrazný (konkrétně u lesbických žen měl jejich ukazovák délku cca okolo 90 - 100 % délky prsteníku).

Doktor Watts z oddělení psychologie na University of Essex to okomentoval takto: „Jelikož identická dvojčata ze 100 % stejného genetického materiálu mohou mít rozdílnou sexuální orientaci, musí být ve hře ještě jiné faktory, než jen genetika. Průzkum naznačuje, že naše sexualita je určena v děloze a závisí na tom, jak velkému objemu testosteronu je plod vystaven. Osoby, jež mu jsou vystaveny více, jsou pak častěji homosexuální nebo bisexuální."

Mohlo by vás zajímat

Reklama