Speciální nafukovací kajak pro vodáky, který snadno zabalí i jednoduše opraví

Do kajaku Thaya se pohodlně vejdou i 3 osoby / Gumotex
Čluny vyrábí český Gumotex už více než 50 let. Na kánoi Palava, která se stala evergreenem českých řek, jezdili už prarodiče dnešních vodáků. A nyní zde vyvinuli speciální nafukovací kajak Thaya. Co milovníkům vody tato novinka přinese?

Kajak Thaya je vybaven pevným dnem, které využívá technologii "Drop-Stitch", jež je k vidění především u paddleboardů. Zpevnění dna zajišťuje tisíce vláken, které propojují jeho vnitřní stěny. Raději připomínáme, že paddleboarding je vodní sport, při kterém jezdec na prkně používá k pohybu vpřed dlouhého pádla. Jde o tzv. SUP (Stand Up Paddle neboli pádlování ve stoje).

Základním výrobním materiálem nového kajaku je přírodní a syntetický kaučuk, který se v několika vrstvách nanáší na textilní tkaninu. Kajak je vysoce odolný proti oděru, stárnutí i UV záření. Na rozdíl od člunů vyrobených z PVC je tento navíc relativně lehký, sbalitelný do malého objemu a snadno opravitelný.

Díky tomu, že je vyráběn z přírodních zdrojů je také ekologičtější než čluny z PVC. Do kajaku Thaya se pohodlně vejdou 3 osoby a dají se s ním sjet klidné řeky s obtížností 2.

První uživatelé novinky potvrzují, že dno člunu je skutečně tak pevné, že se tam můžete pohodlně postavit. Kajak má díky tomu velmi dobrou stabilitu. Kdybyste ho chtěli převrhnout, budete se muset opravdu hodně snažit.

Nový kajak Thaya před pár dny získal hlavní cenu na evropském vodáckém veletrhu v německém Norimberku. V soutěži "Paddlesport Product of the Year Awards" obsadila tato novinka první místo. Porotu zaujala novou technologií, která zajišťuje dokonalou stabilitu, zlepšuje její jízdní vlastnosti a zároveň je šetrná k přírodě.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama