Mobilní revoluce v podzemí: Již za tři roky budete online na všech trasách pražského metra

Pražské metro denně přepraví až 1,7 milionů cestujících / Pixabay
Od začátku října mohou cestující využívat služby mobilních operátorů v úseku Muzeum – Vyšehrad, a od včerejšího dne i na další části pilotního úseku Pražského povstání – Roztyly.

Podle specialistů nejde při pokrytí signálem v podzemí o nic jednoduchého: na projektu spolupracuje celá řada subjektů, technici se pohybují v neznámém terénu a práce ve veřejných částech stanic a tunelech metra mohou probíhat pouze během přepravní výluky, tedy 2,5 hodiny v noci. 

Na pilotní úsek naváže pokrývání celé metropolitní podzemní dráhy. Těžiště výstavby bude ležet v následujících dvou letech, hned v roce 2019 se plánuje pokrýt dalších 21 stanic, které patří k těm nejvytíženějším.

V letech 2020 a 2021 pak budou dokryty všechny zbývající stanice a tunely mezi nimi.

Jen pro připomínku, pražské metro denně přepraví až 1,7 milionů cestujících na 3 trasách o celkové délce 65,2 kilometrů. Celkový počet stanic je 61. Všechny mobilní služby – hlas, textové zprávy i data – budou v metru dostupné pro zákazníky všech mobilních operátorů, včetně virtuálních.

Celé dva měsíce zabere pokrytí tunelu mezi dvěma stanicemi v obou směrech, přičemž až 10 000 000 Kč stojí pokrytí úseku mezi dvěma stanicemi. Celkové náklady se odhadují na půl miliardy korun.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama