Americká armáda bude vybavena pro kontrolu davů omračující laserovou zbraní s kilometrovým dosahem

Armádní Humvee bude nejspíše vybaveno novou zbraní / Pixabay
Námořní pěchota Spojených států amerických by měla být do dvou let vybavena novým typem, pouze omračující, zbraně založené na laseru.

Speciální zbraň bude umět zajistit pořádek například na ulicích a v přístavech, a to i na kilometr daleko, propálit šaty anebo vystřelit omračující záblesky aspoň na 100 metrů a s potenciálem dočasně oslepit, případně způsobit nevolnost. A měla by dokonce umět přenést rozkazy vojáků k bouřícímu davu.

Nová zbraň nese prozatím krycí jméno „Scalable Compact Ultra-Short Pulse Laser Systems" a jelikož se jedná o armádu, bude ideální, aby se vešla na běžný Humvee (Joint Light Tactical Vehicle). Popřípadě, možná půjde i o systém bez lidské kontroly, jen s umělou inteligencí.

Trochu si to celé nedokážeme představit v praxi, ale blíží se nám pomalu rok 2020 a všude poletují drony a policie již umí taserem dočasně "vypnout" svaly násilníkům.

Proč by tedy koneckonců nemohly armády mít již brzy ve výbavě i laserové pušky využívající slabostí v lidské fyziologii (typu náchylnost mozku na určité frekvence a záblesky)?

Plné přezbrojení na podobné hi-tech hračky je pochopitelně ještě daleko, nicméně pomalu se nám začínají dostávat do výbav armád i nečekané věci jako ze sci-fi filmů: třeba taková anti-droní puška střílející cílený EMP paprsek je již relativně běžně k získání.

 
Vstoupit do diskuze  (4)

Mohlo by vás zajímat

Reklama