MANA: Připraví nás tohle nutričně dokonale vyvážené jídlo budoucnosti o požitek z vaření?

Nemusíte vůbec vařit, stačí večeři prostě jenom vypít / Pixabay
Jídlo budoucnosti, to je MANA. Jaké zkušenosti mají lidé s tímto jídlem v prášku? Co hodnotí kladně a jaké chyby mu naopak vytýkají? A vyrovná se chutí a kvalitou jídlu, na které jsme zvyklí?

Charakterizuje se jako plnohodnotné jídlo, a toto tvrzení také splňuje. Její nutriční složení plně vyhovuje měřítkům zdravé stravy, to znamená, že do sebe dostáváte bílkoviny, tuky a sacharidy ve správném poměru, nechybí ani další živiny a minerály.

Všechny suroviny pro výrobu jsou testovány, je zachován poměr všech živin. Z tohoto pohledu se jídlu v prášku, které rozmícháte jako drink, nedá nic vytknout. Většinou totiž vlastním úsilím nedokážete sami vykouzlit v kuchyni nutričně tak vyvážené jídlo - to už chce opravdového specialistu kuchaře se znalostí zdravé výživy. 

Žádná éčka a dochucovadla 

Navíc je nutno zdůraznit, že MANA neobsahuje žádná éčka, konzervanty, dochucovadla. Dostanete tedy k jídlu přesně to, co máte. Tytam jsou blafy z fastfoodů nebo restaurací, kdy se jednou trefíte a podruhé ne.

Podle zkušeností těch, kteří již MANU ochutnali, se také cítíte dobře, vitálně. Právě vyšší vitalita je bonusem, což je dosaženo tím, že jíte jenom hodnotnou stravu, žádný balast, který zatěžuje trávicí soustavu a žádá si od vašich jater okamžité odbourávání toxinů. 

Výborný recept na hubnutí 

Jestliže zvolíte MANU jako náhradu celodenní stravy pro všechna jídla a přidáte dostatek pohybu, můžete také s její pomocí poměrně dobře hubnout rychlostí cca 1 kilogram za týden, což je podle názorů odborníků na výživu přesně to optimální zdravé tempo, při kterém nehrozí jo-jo efekt.

Výhodou je také, že vás tato strava dostatečně nasytí. Netrpíte hladem a touhou se někde dojíst. To je další pozitivum: nehrozí, že byste měli tendenci se přejídat. Výhodou je, že máte jídlo na cesty. Jestliže láhev s vytvořeným mixem dobře uzavřete, bez potíží většinou vydrží i den bez ledničky a vy se nemusíte shánět na cestách po jídle: máte ho u sebe. 

Jenom sladké dochucení

Na druhou stranu je třeba upozornit na jednu věc. Nejlepší je ponechat jí, tedy MANĚ, originální standardní chuť. Je celkem dobrá - podle zkušeností ochutnavačů, i když o žádný gastronomický orgasmus a koncert chuťových pohárků se nejedná.

Pokud byste totiž zkusili něco přimixovat, není to žádná sláva. Maximálně se dá domixovat nějaké ovoce, skořice apod. - sladká či nasládlá chuť je poměrně dobrá. Proto jsou k dispozici i originální sladké příchutě. Ale kdybyste chtěli zkusit přimixovat třeba rajče, hrách, není to nic moc. Vypijete to, ale příliš si nepochutnáte. To mnozí testeři považují za velké minus jinak velice dobře vyvážené stravy. Ne každý totiž rád sladké. 

Připravujete se o koncert kolem plotny 

MANA také příliš nepotěší milovníky vaření, stolování a pohody v kuchyni, vůně čerstvých potravin, koření i pokrmů připravovaných na plotně v hrnci, pánvi či troubě.

O vychutnávání vůní a chutí, které už z veliké dálky dokážou navnadit chuťové pohárky, o slastné mlaskání - o to všechno přicházíte, protože se jedná o stravu v prášku, kterou máte rozmíchanou ve vodě během pár minut, případně si můžete pořídit rovnou MANA drink. Kulinářské orgie to tedy nejsou, ale strava třeba pro časově vytížené lidi, kteří chtějí mít záruku, že jedí kvalitní jídlo, ano. 

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama