Překáží vám někdy smartphone? Otočte si ho jednoduše kolem ruky jako náramek

Ohebný telefon, který můžete otočit kolem ruky, spojuje funkce a schopnosti telefonu s dokonalým pohodlím chytrých hodinek / Samsung
Omotat si chytrý telefon kolem ruky, nebo ho prostě a jednoduše přeložit. Tohle je realita. Má ale nějaký smysl? Přináší svým majitelům něco nového, nečekaného či smysluplného?

Již příští rok by měly na trh přijít ohýbací modely smartphonů. Kdy a kde se ale vlastně objevily první vlaštovky připomínající ohebné telefony? Prehistorií se staly modely se zahnutou obrazovkou.

Prvním byl model Galaxy Round od Samsungu, který se pyšnil horizontálním prohnutím displeje i těla. Samsung pak představil roku 2015 Galaxy S6 Edge se zahnutým displejem. Další ukázkou tohoto typu telefonů je řada G Flex od LG. Bylo ho možné dokonce silou přitlačit a dostat do zcela rovného stavu, a přitom nehrozilo, že ho tím zničíte. 

Je potřeba vychytat mouchy 

Revoluční novinky smartphonů nabídla už v roce 2016 společnost Lenovo jako prototyp. Jeden model, který je možné obtočit kolem ruky, druhý se dá přeložit. Tehdy ukázali, že technologie je již k dispozici, i když si žádala ještě další vývoj.

Ukazovalo se totiž, že displej je trochu zvlněný. To vše bylo třeba dotáhnout do zdárného konce a vychytat různé mouchy. Doufejme tedy, že brzy uvidíme finální verzi s perfektně dotaženými technologiemi. Komu bude patřit prvenství?

Mobil i tablet v jednom 

Nedávno představil Samsung nový skládací smartphone se dvěma displeji. Tento telefon umí dokonce nahradit tablet. Na tvorbě ohebného telefonu s nimi spolupracovala společnost Google. Vložila do něj operační systém Android a zároveň také přímou podporu určenou pro ohebné displeje.

Tento fakt je nesmírně významný. Signalizuje to, že nejde jenom o Samsung samotný, ale i o další výrobce, kteří nečekají a brzy přijdou také s podobnými ohebnými modely. Novinka Samsungu se vlastně rozevře jako kniha a tím vznikne uvnitř druhý displej jako tablet. Máte tedy dva v jednom. Model by měl být k dispozici v březnu příštího roku. Ve hře o to, kdo se stane jedničkou ve skládacích a ohýbacích mobilech, má tedy Samsung zřejmě náskok. Uvidíme, s čím přijdou další.

Hybrid nahradí chytré hodinky 

Vysvětlili jsme si, jak šla cesta od lehce zahnutého telefonu ke skutečně ohebnému zařízení. Dosud jsme ale neodpověděli na otázku, jaký má vlastně ohebnost telefonu smysl. Jde o to, že ohebný telefon, který můžete otočit kolem ruky, spojuje funkce a schopnosti telefonu s dokonalým pohodlím chytrých hodinek. To je velice příjemné.

Určitě totiž často řešíte otázku, co se svým smartphonem, když třeba jdete po ulici a posloucháte hudbu a nechce se vám ho držet v ruce. Přece jenom kapsy kalhot či bundy nejsou rozměrově dělány na smartphone, tak daleko výrobci oděvů ještě nedospěli. Mít proto možnost telefon jednoduše zatočit a nechat na ruce jako náramek je fajn řešení.

Ohýbací budoucnost

Plusem je i to, že takový smartphone je vodotěsný a odolný otřesům. Náramek na vaší ruce tedy nemusí zaskočit ani lehký deštík. Spojení funkce chytrého mobilu a chytrých hodinek může být rovněž účelné, protože zařízení třeba dokáže snímat tlak a tep. Prostě nabízejí se další možnosti využití.

Zároveň systém rozpozná ohnutí a přizpůsobí tomu ovládání tak, abyste s ním mohli bez potíží pracovat, i když je zrovna umístěn na zápěstí. Zkrátka vypadá to, že budoucnost mobilů je už nyní zahnutá a ohýbací. I když to možná některým škarohlídům bude připadat jako zbytečný výstřelek, fandové do vychytávek v podobě moderních technologií to nejspíše ocení.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama