Motorola Moto Z3: První telefon, který skutečně podporuje 5G síť

5G moto mód je poháněný Qualcomm Snapdragon X50 5G modemem / Motorola
Od léta, kdy Motorola uvedla na trh Moto Z3 a 5G moto mod, se řešilo, zda se pouhé dohady o 5G stanou v roce 2019 realitou. A nyní po úspěšných testech v USA to vypadá, že je komerční využívání 5G již blízko.

S využitím komerční sítě 3GPP 5G New Radio (NR) v Providence na Rhodes Island (USA) a 28 GHz spektra Verizon, byl úspěšně dokončen první test přenosu dat s Moto Z3 spárovaným s 5G moto modemem.

Úspěšný test byl dokončen se stejným zařízením, které budou spotřebitelé využívat na mobilní síti Verizon 5G, a je posledním ze série 5G milníků, kterých Verizon a její technologičtí partneři dosáhli v posledních měsících na cestě ke komerčnímu využívaní 5G mobilních služeb v roce 2019.  

Při spárovaní s 5G moto modem bude Moto Z3 prvním inteligentním smartphonem s přístupem na 5G síť Verizon přinášející nový začátek při využití ve videu, spárování domácích zařízení, práci na dálku a hraní v AR a VR.

5G moto mód je poháněný Qualcomm Snapdragon X50 5G modemem a používá QTM052 mmWave anténové moduly.

Tento 5G milník přichází hned po nedávných cenách CES 2019 Innovation Honoree Awards pro Moto Z3 a 5G moto mod v kategorii bezdrátového zařízení, příslušenství a služeb. CES Innovation Awards oceňuje vítěze v rámci 28 produktových kategorií, které ztělesňují vynikající estetické, designové a technické kvality.

 
Buďte první

Mohlo by vás zajímat

Reklama