Nový český elektrobus s rychlým dobíjením, dlouhý pouhých 9 metrů, přijíždí na tuzemské silnice

Při stání v dopravní zácpě může elektrobus využít čas k efektivnímu nabíjení trakční baterie / Škoda Transportation
Tato novinka bude patřit k nejkratším vozidlům hromadné dopravy v historii, přesto se do elektrobusu Škoda 29BB vejde až 66 lidí. Brázdit ulice již začal pemiérově před pár dny v Českých Budějovicích.

Škoda Electric vyrobila a dodala pro českobudějovickou městskou hromadnou dopravu již jedenáct nový elektrobusů Škoda 29BB. Tento model patří se svými necelými devíti metry k nejkratším vozidlům, které kdy plzeňská společnost vyrobila.

Elektrobusy jsou pro hromadnou dopravu stále zajímavější, neboť přínos elektromobility pro města je jednoznačně pozitivní. Ekologické elektrobusy jsou velký trendem v oblasti veřejné dopravy, jsou tiché, v místě provozu bez emisí.

Nový elektrobus Škoda 29BB má jedno unikátní technické řešení - díky oddělenému galvanickému nabíječi je možné jej rychle dobíjet přímo z trolejového vedení. Tím se stává nezávislým na místě nabíjení a nepotřebuje další nabíjecí zařízení.

Při stání v dopravní zácpě může například využít čas k efektivnímu nabíjení trakční baterie. Navíc díky speciálním SiC polovodičovým prvkům nabízí také vysokou účinnost. Nový elektrobus má kapacitu 45 osob, z toho 21 míst je pro sedící.

To, že je o elektrobusy stále větší zájem, potvrzují i poslední dodávky Škody Electric, kdy deset nových vozidel již jezdí v severomoravském Třinci, do konce roku by se ještě novinka měla objevit v Nových Zámkách na Slovensku, dále v Žilině, ve Zlíně a Trutnově.

Mohlo by vás zajímat

Reklama